záber zo spotu

Úsmevný spôsob komunikácie, ktorú zvolila sieť rýchleho občerstvenia KFC, na promo pre svoj nový burger s názvom „The Dirty Louisiana“ je v podstate akýmsi výsmechom súčasného trendu „zdravého stravovania“. Cieľom KFC je poukázať na neradostnú situáciu ľudí z „čistého jedenia“, ktorú spoločnosť zaznamenala na sociálnej sieti. Kampaň je primárne určená na komunikáciu so spotrebiteľmi na sociálnej sieti Facebook.

Reklama, v ktorej bloggerka v oblasti zdravého stravovania Figgy Poppleton-Rice, predstavuje divákom návod na výrobu zdravého burgera, ktorý sa skladá z karfiolu (ten slúži ako žemľa), drveného ľadu, nesladeného madľového jogurtu a na pásiky nakrájaného kuracieho mäsa, je naozaj na zamyslenie. Reklamou sa vo svojom článku zaoberá napríklad aj PRweek.

Pozrite si spot:

KFC – The KFC Clean Eating Burger

Čo vlastne chcela spoločnosť KFC touto reklamnou kampaňou povedať?

Reklamná kampaň je fikcia, ktorá sa zrodila z „počúvania“ sociálnych sietí. V rámci hľadania inšpirácie tím, ktorý mal na starosti túto kampaň, prezrel mnoho blogov, ktoré sa venujú potrave a jej príprave, s cieľom zdôrazniť stereotyp v blogovaní na túto tému.

S prípravou kampane pomáhala aj spoločnosť Freuds, ktorá sa špecializuje na vzťahy s verejnosťou a kreatívna reklamná agentúra BBH London.

„V Spojenom kráľovstve jedlo sa stáva čoraz viac morálnou záležitosťou. V januári sme boli svedkami toho, že osem z 10-tich najpredávanejších kníh cez internetového predajcu Amazon, bolo o čistom jedení,“ uviedol pre PRweek, manažér spoločnosti KFC U.K and Ireland, Jack Foley.

Plánovanie kampane, ktorej cieľom je zvýšiť povedomie a predaj produktu, začala pred šiestimi mesiacmi. Za posledný mesiac spoločnosť zaznamenala vyčerpanie spotrebiteľov v súvislosti s trendmi takzvaného čistého jedenia. Cieľom KFC je poukázať na neradostnú situáciu ľudí z „čistého jedenia“, ktorú spoločnosť zaznamenala na sociálnej sieti.

Koncom februára KFC U.K. and Ireland zverejnila ukážkový obrázok svojho „čistého burgeru“ na Facebooku. Obrázok si v krátkom časovom období pozrelo 4,8 milióna ľudí, zdieľalo ho 16-tisíc užívateľov a v konverzácii sa nazbieralo až 53-tisíc komentárov.

Spoločnosť dala ľuďom päť dní na trápenie sa s otázkou: „Čo sa deje? Po piatich dňoch zverejnila aj dvojminútové video, v ktorom blogerka Poppleton-Rice ironickým spôsobom ukazuje fanúšikom ako sa pripravuje „čistý hamburger“.

Príprava čistého a teda zdravého hamburgeru, ale končí scénou, kedy blogerku a jej zdravý burger pretne obrázok s úplne iným odlišným burgerom (ktorý určite nevyhovuje trendom zdravej výživy) a následným mužským komentárom, ktorá hovorí, že nič nedokáže uspokojiť chuťové bunky ako Dirty Louisiana burger. Video sa tešilo veľkej obľube, v krátkom čase nazbieralo až 7-miliónov pozretí, 54-tisíc lajkov a 31-tisíc zdieľaní.

Samozrejme, kampaň zaznamenala aj negatívne názory, no podľa vyjadrení Jacka Foley, celkový pocit ľudí z kampane bol a je pozitívny.

O úspechu kampane svedčí aj záujem popredných médií, ktoré o nej písali a zaujímali sa o ňu. Samozrejme, aj toto bol cieľ spoločnosti KFC U.K. and Ireland.

„Celkový výstup z kampane poukazuje, v rámci perspektívy sociálnej siete Facebook, že pútavým a humorným obsahom, ktorý prenikne do spotrebiteľskej konverzácie, možno získať obrovské množstvo „živého“ dosahu. Takto možno osloviť ľudí aj bez priameho zapojenia médií,“ zhrnul výsledok kampane pre PRweek, Jack Foley.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu