Kontinentálna hokejová liga KHL štartuje už v stredu 3. septembra duelom o Pohár Lokomotivu medzi Metallurgom Magnitogorsk a Dinamom Moskva. Televízne prenosy najkvalitnejšej európskej hokejovej ligy – vrátane zápasov Slovana Bratislava – si budú môcť slovenskí a českí diváci pozrieť exkluzívne len na staniciach Sport1 a vo vysokom rozlíšení vysielajúcej Sport2 HD.

Oba platené kanály odvysielajú v priebehu sezóny 2014/2015 všetky domáce stretnutia Slovana a všetky zápasy vonku, ktoré budú vyrábané pre medzinárodné šírenie. Zápasy pôjdu prevažne na kanáli Sport1, výnimočne na Sport2 HD. Okrem duelov belasých ponúknu stanice Sport1 a Sport2 HD mesačne až desať priamych prenosov zápasov ostatných tímov. Zápasy bude komentovať už tradične Matej Hajko a niekoľko ďalších odborných spolu komentátorov.

AMC Networks International zaistí televíznu produkciu všetkých domácich zápasov Slovana Bratislava. V sezóne 2012/13 bolo vyhlásené „Najlepšou produkčnou spoločnosťou KHL“. Tematické televízne kanály Sport1 a Sport2, resp. Sport2 HD je možné sledovať výhradne prostredníctvom platenej ponuky káblových, satelitných a IPTV operátorov v ČR a SR, napríklad UPC, freeSatu, Telefóniky, Skylinku či Slovak Telekomu.

„Veríme, že i tento ročník KHL prinesie skvelý hokej a veľa napínavých zážitkov pri televíznych obrazovkách Sport1 a Sport2 HD.  Spolu s ostatnými slovenskými hokejovými fanúšikmi držíme palce Slovanu a veríme, že belasým sa bude dariť aspoň tak ako v ich vstupnej sezóne v Kontinentálnej hokejovej lige,“ vyjadril sa Evžen Chlanda, Country Manager AMC Networks International.

KHL s novinkami – nové tímy, viac zápasov, menej lietania

Kontinentálna hokejová liga prešla pomerne rušným letom. Najväčšou akvizíciou je vstup mekky fínskeho hokeja, helsinského Jokeritu. Okrem žolíkov sa do ligy vracia Lada Togliatti (v minulosti tu pôsobil L. Čierny) a nový tím z dejiska olympiády – HC Soči. Súťaž naopak opustili Donbass Doneck, Spartak Moskva a minuloročný finalista Lev Praha.

Novinkou je tiež formát súťaže. V porovnaní s uplynulou sezónou síce tímy odohrajú viac duelov (60), viac z nich však absolvujú proti súperom z rovnakej divízie, čo znamená menej cestovania. Slovan bude v Bobrovovej divízii súperiť s Medveščakom Záhreb, SKA Petrohrad, Jokeritom, Dinamom Riga, Dinamom Minsk, Dinamom Moskva a Atlantom Moskovská oblasť.

Favoriti sa nemenia – milionársky SKA Petrohrad s hviezdnym Kovaľčukom a Červenkom, Magnitogorsk s útočným ekrazitom v podobe tria Mozjakin, Zaripov, Kovář a vlajku metropoly Ruska vysoko by malo držať moskovské Dinamo.

Slovan vstupuje do svojej tretej sezóny v KHL s výrazne obmeneným kádrom. Síce v ňom (zatiaľ) nefiguruje M. Šatan, belasí však získali výraznú osobnosť v podobe excelentného technika L. Nagya. Do tímu sa vrátil najlepší strelec Slovana prvej časti uplynulej sezóny, Čech T. Netík.

Toľko potrebnú rýchlosť by mali do tímu priniesť slovinskí reprezentanti Ž. Jeglič a R. Tičar, J. Janusovi v bránke bude robiť konkurenciu skúsený švédsky gólman J. Backlund. Výraznými posilami zadných radov je tvrdá dvojica I. Baranka – K. Foster. Cieľom zverencov R. Čadu je postup do play off a bojovať o Gagarinov pohár.

Po rozpačitých prvých výsledkoch v príprave sa belasí naladili na sústredení vo Švajčiarsku výhrami nad silnými tímami Lugana a CSKA Moskva.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu