Zdroj: MPhilms

Celovečerný hraný debut režiséra Jara Vojteka Deti (2014), ktorý vo štvrtok 23. apríla získal tri významné ocenenia na 5. Medzinárodnom filmovom festivale v Pekingu, uvedie cez víkend 25. a 26. apríla 2015 na dvoch projekciách bratislavské Kino Lumière.

Film si v Pekingu v konkurencii 15 súťažných snímok z celého sveta pripísal na konto až tri z desiatich hlavných festivalových cien Tiantan, o ktorých rozhodla prestížna porota na čele s predsedom – svetovým režisérom Lucom Bessonom.

Prvý hraný film oceňovaného dokumentaristu Jara Vojteka Deti autenticky zobrazuje pokrivené rodinné vzťahy. O jeho ocenení rozhodla medzinárodná porota v zložení významných filmárov svetového mena.

Predsedal jej francúzsky režisér Luc Besson, tvorca úspešných filmov Leon, Piaty element, Lucy, v porote ďalej o oceneniach rozhodovali Bessonov dvorný scenárista Robert Mark Kamen, ktorý s ním napísal 14 filmov, jeden z divácky najznámejších ázijských režisérov v našom teritóriu Kim Ki-duk s ocenenými filmami z festivalov v Cannes, Berlíne, Benátkach, San Sebastiane Golfová palica, Luk, Samaritánka, Jar, leto, jeseň, zima… a Pieta, a brazílsky režisér Fernando Meirelles, ktorý získal vyše 50 ocenení za svoj film Mesto bohov vrátane nominácií na Oscara. MFF v Pekingu uviedol slovenský film v oficiálnom výbere na svojej pôde vôbec po prvý raz. Jeho 5. ročník sa konal v termíne od 16. do 24. apríla 2014.

Bratislavské Kino Lumière odpremieta Vojtekov film Deti v sobotu 25. apríla o 21.00 hod. a v nedeľu 26. apríla o 15.00 hod. Film sa bude premietať v slovenskom znení, so slovenskými titulkami.

[message_box title=“Prečítajte si tiež:“ color=“grey“]> Filmová recenzia: Deti režiséra Jara Vojteka
[/message_box]

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu