Andrej Kiska ostro reagoval v stredu 7. septembra na článok uverejnený v denníku Plus Jeden Deň pod názvom Prišiel, videl a zdrhol domov. Prezident SR by sa ani ako súkromná osoba, podľa nášho názoru, nemal verejne vyjadrovať k práci novinárov, na to má hovorcov vo svojej nadácii, firme, alebo úrade. Neprináleží mu to.

„PRIŠIEL, VIDEL A ZDRHOL DOMOV
Tento titulok v bulvárnych novinách nie je o mne, ale o mojom 8-ročnom synovi. V pondelok bol prvý školský deň. Môj syn Viktorko mal teplotu, ale chcel ísť do školy, aby sa pozdravil s pani učiteľkou a kamarátmi. Potom, po pár minútach odišiel s mojou manželkou k lekárke. „(Dcéra) Veronika je už v škole, malý je chorý, má teplotu,“ cituje novinárka moju manželku, ktorá skorší odchod novinárke slušne vysvetlila, hoci vôbec nemusela. Noviny uviedli správu na prvej strane s titulkom „Protekčný Kiskov syn?,“ uviedol Andrej Kiska na sociálnej sieti.

„Veľmi ma mrzí, že som na rozdiel od mnohých iných rodičov nebol v tom čase so svojimi deťmi. Moja rodina rešpektuje moju prácu. Otváral som školský rok na gymnáziu v Modre, kde som sa prihováral k mladým ľuďom. Nevadí mi, keď noviny komentujú a kritizujú moje konanie. Jednou z úloh médií je kontrolovať politikov a často robia svoju prácu dobre. Ale prekáža mi titulok v novinách, ktorý hanebným spôsobom útočí na malé dieťa,“ dodal Kiska.

Oslovili sme šéfredaktorku Ivanu Mandákovú, jej reakciu do publikovanej správy doplníme.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu