Vyrovnaný rozpočet, ďalšie budovanie značky RTVS, nový verejnoprávny web či vznik tretieho televízneho okruhu. To sú niektoré z priorít ktorú v utorok 28. novembra prerokovala a zobrala na vedomie Rada RTVS.

Vedenie verejnoprávneho média chce do roku 2022 udržať vyrovnaný a rozvojový rozpočet a otvoriť racionálnu odbornú diskusiu o benefitoch a rizikách spojených s možnými budúcimi spôsobmi jeho financovania.

Rovnako sa bude snažiť o posilnenie vlastnej identity STV a SRo pod jednou korporátnou značkou. Jednou z najdôležitejších úloh je vybudovanie moderného verejnoprávneho webu a úseku nových médií na platformách sociálnych sietí.

„Koncepcia má za cieľ plynulý a systematický ďalší rozvoj verejnoprávnej inštitúcie v rozhlasovej, televíznej, ale aj v online oblasti. Rovnako, ako sa budeme musieť vyrovnávať s príležitosťami, tak sa budeme musieť vyrovnávať aj s rizikami. Verím, že v roku 2022 budeme odovzdávať RTVS v takej kondícii, aby bola dominantným lídrom na trhu slovenských médií,“ poznamenal generálny riaditeľ Jaroslav Rezník.

V budúcnosti má byť program Dvojky cez deň zameraný na deti a večerný a nočný čas na kultúru a artového diváka. Pribudnúť má aj športovo-publicistická Trojka.

Bude väčšia snaha posilniť autonómiu regionálnych štúdií v Banskej Bystrici a Košiciach tak, aby vyrábali programy, v ktorých sú tradične silné.

K ďalším prioritám patrí výrazné zlepšenie pokrytia územia Slovenska rozhlasovým signálom v pásme stredných vĺn a opätovné spustenie vysielača v Rimavskej Sobote v kombinácii so sieťou T-DAB+ pre programový okruh Rádio Patria.

A v neposlednom rade sa na Rádio Slovensko vrátia programové vlajkové lode Pozor, zákruta! a Nedeľná rozprávka pre deti.

Predseda Rady RTVS Igor Gallo označil koncepciu za ambicióznu, ktorá hľadá možnosti ďalšieho rozvoja inštitúcie. Za kľúčové, tak ako sa uvádza aj v koncepcii, považuje dosiahnutie spoločenskej zhody na systémovom spôsobe financovania RTVS do konca roku 2019.

„Chápem túto ambíciu generálneho riaditeľa a chcem veriť, že to rovnako vnímajú aj zákonodarcovia, ktorí Jaroslava Rezníka zvolili na základe projektu. Jeho naplnenie si bude vyžadovať okamžitú zmenu financovania RTVS, na čo Rada upozorňuje už niekoľko rokov,“ podčiarkol Ivan Gallo, ktorý ocenil ambíciu vybudovania moderného verejnoprávneho webu a úseku nových médií.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu