Rostas, ako dôvod pre vznik nového webu uviedol skutočnosť, že bol na sociálnej sieti Facebook po dobu 30 dní zablokovaný a preto mal obmedzené možnosti na komunikáciu. Rostas zdôraznil, že všetky domény a hosting vrátane Zem&Vek po novom presunul (z bezpečnostných dôvodov) mimo Slovenska.

„Prosím, prihláste sa do mailing listu www.rostas.news a dozvedajte sa včas o tom, ako sa budeme postupne spájať proti silám, ktoré v tejto krajine reprezentuje neofašistický Sorosov sektor. Na jeho čele stojí bábka s menom Kiska s jeho piatimi právoplatným rozsudkami o úžere a doposiaľ nezaplatenou pokutou za volebný podvod vo výške 12 miliónov €. Keďže okrem tohto píšeme aj o spoluzodpovednosti Dzurindovho kabinetu za vojnové zverstvá v bratskej slovanskej zemi Srbsko, Kosovo a Metohija, rovnako tak ako píšeme o spoluzodpovednosti Kisku aj súčasného establišmentu za vojnové zločiny fašistickej junty Por(u)šenka na Ukrajine – som stále výraznejším terčom ich pomsty a nenávisti,“ uviedol Rostas dôvod vzniku nového webu .

Pre prezentované Rostasove názory a hodnotiace úsudky začal začiatkom júna prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry trestné stíhanie pre prečin hanobenia národa, rasy a podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti.

Prokurátor tak urobil na základe trestného oznámenia, ktoré podal bývalý novinár týždenníka Trend, Pavel Sibyla, ktorý je momentálne šéfom nadácie Zastavme korupciu. Podal na Rostasa trestné oznámenia za článok „Klin Židov medzi Slovanmi“, ktorý bol uverejnený v magazíne Zem & Vek. Čítaj viac.

Na novom webe Rostas.news jeho autor prezentuje svoje názory, ale slúži i na marketingovú podporu jeho primárneho projektu Zem&Vek.

Rostas v jednom z uverejnených článkov avizuje, že spravil veľký rozhovor s bývalým premiérom SR Vladimírom Mečiarom.

„Akýkoľvek názor na tohto muža máte, nič to nezmení na skutočnosti, že sa na rozdiel od všetkých ponovembrových politikov nezmazateľne zapísal do novodobých dejín Slovenska ako jeho zakladateľ. Mimoriadny a rozsiahly rozhovor prinesieme v najbližšom, augustovom čísle ZEM&VEK,“ napísal.

Rostasove názory, resp. jeho účasť na konferencii na akademickej pôde Univerzity sv. Cyrila v Trnave a Metoda nedávno obhajovala i dekanka masmediálnej fakulty Dana Petranová. Za čo ju kritizovalo viacero novinárov a niektorí študenti sa následne dištancovali od univerzity UCM FMK. Čítaj viac.

Zástupca šéfredaktorky denníka SME Jakub Filo dokonca Petranovú preto vyzval, aby sa vzdala funkcie dekanky. Čítaj viac.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu