Rudolf Vasky ( repro foto: YouTUbe/R. Vasky)

Kontroverzných youtuberov Martina Daňa a Ruda Vaskeho zadržala 13. decembra 2019 polícia, pre prečin výtržníctva, ktorého sa mali dopustiť publikovaním hanlivých videí na YouTube. Následne ich súd v januári 2020 prepustil z väzby a vyšetroval na slobode, ale zakázal im publikovať videá.

R. Vasky to porušil a v priebehu marca zverejnil na svojom kanáli viacero nových videí. Obracal sa v nich k bohu, k divákom, ktorým tvrdil, že ich „miluje“ a vyzýval ich, aby mu posielali finančné príspevky.

„Toto môže byt posledné video, zajtra môžem byť už v base, takže rýchlo mi prispejte čo môžete,“ vyzýval Vasky fanúšikov vo svojom poslednom videu 30. marca.

Rudolf Vasky pravdepodobne naozaj predpokladal, že videá zverejňovať môže, a to i napriek upozorneniu samotného Martina Daňa a aj probačného úradníka, ktorého Vasky navštevoval. Na naše otázky prečo zverejňuje videá i napriek zákazu, deň pred zatknutím Vasky reagoval:

„To je moja dedukcia že môžem robiť videá oddelene od Martina Daňa, vo videu uvádzam dôvody mojej dedukcie, pozrite si to zas ale tento krát veľmi pozorne počúvajte čo tam hovorím,“ uviedol pre Mediahub.sk Rudo Vasky v utorok 31. marca.

V stredu 1. apríla ho zadržala NAKA a umiestnila do cely predbežného zadržania. V sobotu 4. apríla Okresný súd BA I rozhodol o jeho opätovnom vzatí do väzby, pre nerešpektovanie rozhodnutia súdu.

„Dôvodom vzatia do väzby je porušenie podmienok probačného a mediačného dohľadu obvineným pri existencii väzobného dôvodu tzv. preventívnej väzby. Obvinený podal sťažnosť, o ktorej bude po doručení rozhodovať Krajský súd v Bratislave,“ informoval hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak pre Aktuality.sk.

„Nespočetne veľa razy som ho žiadal, aby dodržiaval uznesenie súdu a rešpektoval čo je tam napísané.. on zvolil inú cestu a nepáči sa mi to… a nebol som sám čo ho prosil, ale bol som slabší ako tí, čo ho podnecovali… (…) Nemám ani slov na to čo robí… ja tiež veľmi trpím, že nemôžem naplno pracovať, ale z nariadenia súdu nevybočím…,“ reagoval ešte 25. marca Martin Daňo na správanie R. Vaskeho a jeho rozhodnutie opäť zverejňovať videá.

Martin Daňo a Rudolf Vaský mali satirickú reláciu Takže tak!, ktorá bola pravidelne streamovaná na ich kanále na YouTube. Poslednú časť zverejnili 30. novembra 2019.

V relácii urážali pravidelne  viacerých novinárov, hlavne Moniku Tódovú z denníka N, Janu Krescanko Dibákovú z TV JOJ, alebo investigatívnu novinárku Zuzanu Petkovú.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu