titulka KVonline.sk

Portál konzervativnyvyber.sk začal svoju činnosť v apríli 2015 a po dvoch rokoch v marci 2017 ohlásil svoj koniec a pôvodný zakladateľ webu Milan Krajniak obsah pôvodného portálu znefunkčnil a doménu konzervativnyvyber.sk presmeroval na svoj blog poslednykriziak.sk. Redakcia, ktorá sa dovtedy o chod webu starala si založila nový projekt, ktorým chce pokračovať v rozbehnutej línii. Projekt funguje pod vedením Petra Králika a Juraja Poláčka z portálu medzičas.sk.

„Projekt kvonline.sk vznikol 1. apríla 2017 je autorskou platformou a voľným pokračovaním Konzervatívneho výberu, ktorý bol majiteľom domény Konzervatívny výber Milanom Krajniakom zrušený 15. marca 2017 a všetok jeho obsah aj so vzácnymi prekladmi Gatestone Institute či Washington Times bezprecenetne vymazaný,“ povedal pre mediawatch.dog! Peter Králik.

„KVonline.sk stojí na autorskej dvojici Juraj Poláček a Peter Králik. Sme online magazin vieme že nemôžeme konkurovať zavedeným denníkom – nie je to ani našim cieľom. V záhlaví máme slogan Konzervatívny vyber správ a názorov zo sveta. Toho sa budeme aj držať popri prekladoch Gatestone Institute, Frontpagemag, Washington Times, Free Beacon a dalsich ponúkneme aj vlastné komentáre na európske témy“ doplnil Králik.

V pondelok 17. apríla odštartuje na portáli seriál Európske záležitosti a v máji pribudne projekt Sny, ktoré nesmú zostať na polceste. „Je to autorský seriál o deťoch ktoré opúšťajú detské domovy na prahu dospelosti a stávajú sa reálnymi bezdomovcami,“ prezradil Králik.

KVonline je startup s malým rozpočtom ale postupne chcú vybudovať nový web, ktorý bude už „skutočne nezávislý a slobodný,“ prízvukujú jeho zakladatelia.

Kritike zakladateľa predchádzajúceho konzervatívneho portálu sa nevyhol ani Poláček, ktorý o Milanovi Krajniakovi uviedol: „Je pravda, že tam boli finančné problémy, ale spôsob, akým zlikvidoval celú históriu portálu je svojim spôsobom unikátny. Za našej éry sa z Konzervatívneho výberu stal ostro vyprofilovaný portál, ktorý sa orientoval na obranu konzervativizmu a kritiku ľavicového liberalizmu. Do slovenského politického priestoru prinášal zaujímavé preklady a stručné komentáre hlavne konzervatívnych portálov, rovnako ako aj svetových médií,“ povedal pre mediawatch.dog! Juraj Poláček.

„KVonline pokračuje v tomto trende. Založili sme ho preto, lebo v informačnom priestore chýba konzervatívny podklad pre serióznu diskusiu. Ľavičiari rôzneho zafarbenia opanovali skoro úplne mainstreamový priestor, takže, hlas zodpovednosti jednotlivca, ktorý je vlastný konzervatívnemu, pravicovému pohľadu na svet absentuje,“ tvrdí Poláček.

„Naopak, preferujú sa nezmyselné bludy o posilňovaní štátu a obmedzovaní slobôd. Nie sme apolitickí, naopak, obhajujeme západné hodnoty postavené na konzervatívnych, pravicových a pôvodne liberálnych (dnes pod názvom libertariánskych) predstavách. Naďalej budeme kritizovať historické vývojové tendencie západnej civilizácie, ktoré smerujú k potláčaniu slobôd a otvárajú priestor pre totalitné ideológie. Obhajujeme judeo-kresťanské a rímsko-helenské korene našej kultúry a myslíme si, že súčasná politika Únie je deštruktívna a neumožňuje prežiť tejto civilizácii,“ doplnil Poláček.

Nový portál chcú jeho zakladatelia financovať cez občianske združenie, ktoré si založili. V súčasnosti je projekt bez finančných zdrojov, postavený len na základe dobrovoľnosti.

„Politické ambície nemáme žiadne,“ vysvetlil Juraj Poláček a dodal „Ak sa predchádzajúci portál mohol asociovať s činnosťou Milana Krajniaka, dnes je to úplne čisté a bez akýchkoľvek politických vplyvov.“

„Na budúci týždeň rovnako pribudne občiansky darcovský systém postavený na spolupráci so stránkou a združením Všetkým deťom. Ten pomôže jednak sociálne vylúčeným deťom v rozbehu v dospelosti ale aj ponúkne platformu našim fanúšikom podporiť nás finančne,“ doplnil Peter Králik.

Redakcia mediawatch.dog! oslovila so žiadosťou o reakciu i Milana Krajniaka, jeho odpoveď doplníme do publikovanej správy.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu