Výbor expertov Siete Europa Cinemas na svojom zasadnutí v Ríme rozhodol, že bratislavské Kino Film Europe, ktoré isto poznáte aj pod názvom Dobré kino –  sa od 1. januára 2015 stane súčasťou Siete Europa Cinemas. Vďaka čomu kino ešte viac zvýši komfort pre svojich návštevníkov.

Kino Film Europe, ktoré 1. septembra 2014 oslávilo jeden rok svojej existencie, splnilo kritériá Programu Media pri Európskej únii a bolo zaradené do Siete Europa Cinemas. Zaradilo sa tak k ďalším 19 kinám v Slovenskej republike, ktoré sa uchádzajú o výhody tohto programu. Kino Film Europe bolo prijaté spoločne s Kinom Nova zo Serede.

Kino Film Europe je súčasťou mediálnej spoločnosti Film Europe. Kino sídli v priestoroch Pisztoryho paláca na Štefánikovej ulici v Bratislave a vzniklo vďaka spolupráci Mestskej časti Bratislava – Staré mesto a mimovládnej organizácii Via Cultura.

Kino so svojou výhradne európskou dramaturgiou spadá do profilu kín, ktoré program Media podporuje. Je totiž miestom premiérového uvedenia väčšiny európskych filmov na Slovensku.

Okrem štandardnej dramaturgie prináša divákom národné kinematografické prehliadky – Týždeň francúzskeho filmu Crème de la crème, Prehliadku talianskeho filmu – Cine Vitaj, v prvom roku svojej existencie Kino prinieslo výnimočný vzdelávací projekt Príbeh filmu: Odysea, v spolupráci so Zastúpením Európskej komisie na Slovensku už druhú sezónu uvádza Projekt Film Café Európa – projekciu európskeho filmu a následnú debatu s divákmi, zameranú na aktuálne témy.

K dnešnému dňu odohralo Kino Film Europe viac ako 607 filmových predstavení. Jeho prijatie do Siete Europa Cinemas ho zaväzuje pokračovať v nastolenom trende a zároveň dáva prevádzkovateľom kina nádej, že vďaka finančným prostriedkom z takýchto zdrojov sa podarí zvýšiť komfort kina pre jeho návštevníkov.

Krátko Kino Film Europe sa v roku 2015 stane členom Siete Europa Cinemas - obr.1 Krátko Kino Film Europe sa v roku 2015 stane členom Siete Europa Cinemas - obr.2 Krátko Kino Film Europe sa v roku 2015 stane členom Siete Europa Cinemas - obr.3

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu