Severonemecký Hamburg bude od piatka dejiskom dvojdňovej výročnej konferencie novinárskeho spolku Netzwerk Recherche so sídlom v Berlíne. Podujatie sa uskutoční pod mottom „You’ll never walk alone“ (Nikdy nebudete kráčať sami), narážajúcom na kontrolu tajnými službami na strane jednej a na rastúcu spoluprácu žurnalistov rôznych médií na strane druhej.

Na konferencii sa očakáva účasť okolo 600 novinárov, ktorí by si mali na tomto fóre vymeniť skúsenosti v svetle aféry okolo zhromažďovania údajov americkou Národnou bezpečnostnou agentúrou (NSA).

Práve tento škandál bude rok po odhaleniach niekdajšieho spolupracovníka NSA Edwarda Snowdena dôležitou témou akcie, na ktorej by mala vystúpiť aj Sarah Harrisonová z WikiLeaks, Snowdenová pomocníčka pri jeho úteku do Moskvy, informuje tlačová agentúra DPA.

Ďalšou témou podujatia bude podľa rovnakého zdroja digitálna práca, diskusie o znázornení údajov a o tom, či by sa mali bezpilotné lietadlá využívať na získavanie unikátnych fotografií.

V sobotu udelí Netzwerk Recherche negatívnu cenu Uzavretá ustrica, ktorú získavajú inštitúcie alebo osoby za prekazenie zverejnenia informácií.

Krátko Na konferencii Netzwerk Recherche v Nemecku si novinármi budú vymieňať skúsenosti

Zdroj: TASR, Zdroj ilustráce: Netzwerk Recherche, Autor ilustrácie:  Vincent Burmeister

 

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu