Mediálny magnát Rupert Murdoch plánuje vytvoriť novú gigantickú paneurópsku platenú televíznu sieť. Britská satelitná televízia BSkyB sa totiž dohodla na kúpe televíznej siete v Taliansku a v Nemecku. Vznikne tak obrovský kolos s 20 miliónmi klientov. Informovali o tom agentúra Reuters  a DPA.

BSkyB, v ktorej má kontrolný balík Murdochova 21st Century Fox, zaplatí 4,9 miliardy libier (6,19 miliardy eur) za Sky Deutschland a Sky Italia, ktoré tiež patria do Murdochovho mediálneho impéria.

Podľa generálneho riaditeľa BSkyB Jeremyho Darrocha všetky tri televízie sú lídrami na domácich trhoch. A spoločne budú ešte silnejšie.

Nová paneurópska televízna sieť bude mať 20 miliónov klientov v troch zo štyroch najväčších európskych trhov platených televízií, uvádza sa vo vyhlásení BSkyB.

Murdochove platené televízie čelia čoraz väčšej konkurencii pri zabezpečovaní práv na prenosy významných športových podujatí.

Zlúčenie troch veľkých televíznych spoločností otvára mediálnemu magnátovi aj cestu k novému pokusu o kúpu hollywoodskej spoločnosti
Time Warner, ktorá minulý týždeň odmietla ponuku Murdochovej skupiny vo výške 80 miliárd USD.

Podľa dohody BSkyB celkom prevezme taliansku Sky Italia a získa väčšinový 57,4-% podiel v Sky Deutschland.

A zároveň BSkyB prevedie svoj 21-% podiel (v hodnote zhruba 382 miliónov libier) v National Geographic Channel na 21st Century Fox.
21st Century Fox so sídlom v New Yorku vlastní kontrolný, 39-% podiel v BSkyB, ktorá je kótovaná na londýnskej burze.

Zdroj: TASR, Zdroj ilustračnej titulkovej grafiky: archív redakcie

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu