Taliansky ľavicovo orientovaný denník L’Unita ukončí od piatka svoju činnosť a prestane vychádzať. Tento krok prišiel po tom, ako sa jeho akcionári nedokázali dohodnúť na stratégii do budúcnosti, informovala dnes agentúra Reuters.

„Zabili L’Unitu,“ hlása na svojej prednej strane tohto týždňové  vydanie týchto novín. Okrem troch strán venovaných ukončeniu existencie denníka a jednej reklamnej strany venovanej jeho internetovému kníhkupectvu bol zvyšok 20-stranového obsahu ponechaný prázdny.

L’Unita založil v roku 1924 Antonio Gramsci, jeden z otcov komunizmu v Taliansku, ako oficiálny orgán Komunistickej strany Talianska.

Denník prežil fašistickú éru ako ilegálna tlač, od rozpustenia strany v roku 1991 však bojoval s rozličnými problémami.

V rokoch 2000-01 došlo k dočasnému zastaveniu jeho vydávania, s príchodom nových súkromných akcionárov sa jeho činnosť obnovila. Ako mnoho iných médií, aj L’Unitu zasiahol rozmach šírenia informácií pomocou internetu i ekonomická kríza, ktorá doľahla na Taliansko.

„L’Unita sú noviny, ktoré sa viac než ktorékoľvek iné stotožňovali s robotníkmi a ich prácou,“ uviedla vo vyhlásení Susanna Camussová, predsedníčka najväčšej talianskej odborovej organizácie CGIL.

Zdroj: TASR, ilustračná titulková fotografia – redakcia

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu