Telekom prinesie od 1. 8. 2014 novú rýchlosť svojho optického internetu až do maximálnych 300 Mbps/30 Mbps.

Nová teoretická rýchlosť bude nasadená na najvyššom programe Magio Internet XL využívanom prostredníctvom optickej technológie GPON.

Pričom cena zostáva rovnaká 20 € mesačne, resp. so zľavou v rámci kombinácie s TV a hlasovou službou. Zmena platí pre nových aj existujúcich zákazníkov. Existujúci zákazníci budú o novinke informovaní v priebehu mesiaca júl listom, ktorý ich vyzve na bezplatný prechod na nový program. V prípade optickej siete nie je uplatňovaná FUP – Fair Use Policy.

Pre dosiahnutie vyšších rýchlostí bude potrebné použitie tzv. ONT zariadenia H8240H. Noví zákazníci už automaticky dostanú nové zariadenie, pričom pôvodným bude bezplatne vymenené. Zákazníci si následne môžu pomerne jednoduchú inštaláciu realizovať sami podľa návodu alebo si objednať technika.

Zákazník zároveň potrebuje gigabitové porty na sieťovej karte a kvalitnú kabeláž podporujúcu vyššie rýchlosti ako 100 Mbps. Najlepšie výsledky sú dosiahnuté pri priamom prepojení ONT s počítačom a vytvorení tzv. PPPoE session, keďže súčasné bezdrôtové pripojenie (Wi-Fi) v reálnych podmienkach zatiaľ podobné čísla nezvláda.

Telekom súčasne pripravuje nový speedmeter na svojej webstránke, aby si zákazníci mohli novú rýchlosť odmerať.

Zdroj: Slovak Telekom

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu