Pohovka Havsten (foto: IKEA)

Pohovka Havsten z kolekcie záhradného nábytku a kreslo z najnovšej dizajnovej kolekcie IKEA PS 2017 získali Red Dot Design Award. Do súťaže bolo prihlásených takmer 5 tisíc produktov z viac ako 50 krajín.

„Som naozaj šťastná, že kreslo IKEA PS 2017 vyhralo ocenenie Red Dot. Trvalo to takmer rok, kým sme navrhli konečný dizajn kresla. Absolvovali sme niekoľko ciest za dodávateľmi a veľmi veľa testovania. Nazývali sme ho „Pletené kreslo“, vzhľadom k technike, ktorú sme pri jeho výrobe použili. Tento postup bol pre nás nový a samotný vývoj bol pre IKEA veľkou výzvou, “ povedala Sarah Fager, dizajnérka IKEA.

kreslo IKEA PS 2017 (foto: IKEA)

Kreslo IKEA PS je vyrábané špeciálnym postupom, tzv. trojrozmerným pletením, ktoré sa používa pri výrobe farebných tenisiek, vďaka čomu je kreslo ľahké a takmer „priehľadné“. Kreslo IKEA PS je už v predaji a bude vystavené aj v múzeu súčasného dizajnu Red Dot Design v Nemecku.

kreslo IKEA PS 2017 (foto: IKEA)

„Z ocenenia má nesmiernu radosť aj ďalší dizajnér IKEA, Andreas Fredriksson, ktorý stojí za návrhom záhradnej pohovky HAVSTEN. Jeho túžbou bolo navrhnúť pohovku s ľahkou a viditeľnou konštrukciou, kde sa dajú všetky materiály oddeliť. Vďaka modulárnej konštrukcii, ktorá ponúka zákazníkovi možnosť vybrať výšku, šírku, počet miest na sedenie a niekoľko farebných variantov pohovky, je pohovka HAVSTEN navrhnutá tak, aby priniesla funkčné riešenia a zároveň spĺňala rôzne potreby vonkajšieho prostredia,“ uviedla spoločnosť IKEA.

pohovka Havsten (foto: IKEA)
pohovka Havsten (foto: IKEA)
pohovka Havsten (foto: IKEA)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu