Kollča pri vyhlasovaní absolútneho víťaza (foto: Cirkulátor)

Študenti Katedry masmediálnej komunikácie a reklamy majú za sebou úspešný slávnostný galavečer projektu Cirkulátor, ktorý založili študenti UKF v Nitre, a ktorý reprezentuje katedru už obdivuhodných 13 rokov. Nápaditosť, tvorivosť a inšpirácia sú slová, ktoré výstižne zachytávajú podstatu medzinárodnej študentskej súťaže v reklamnej tvorbe.

Každý rok odborná porota objaví nové talenty, ktorým sa otvoria dvere do sveta reklamy. Inak tomu nebolo ani tentokrát. 11. apríla 2018 v priestoroch LifeHouse v Nitre sa stretli študenti, najvyšší predstavitelia univerzity, odborníci z praxe i zástupcovia médií a spoločne spoznali víťazné práce a dozvedeli sa mená tých, ktorí majú na kariéru kreatívca úspešne našliapnuté.

Počas oficiálneho programu boli vyhlásené mená víťazov v siedmich kategóriách, a to v printovej komerčnej a nekomerčnej reklame, v kategórii logo/značka, reklamný text/slogan, reklamná fotografia, reklamný dizajn a v špecifickej kategórii skupinový projekt.

Dekan Garai vyhlasuje víťazov v kategórii LOGO ZNAČKA (foto: Cirkulátor)

Brief pre túto kategóriu zadala agentúra Elite Solutions a súťažiaci mali nekompromisných 24 hodín na jeho vypracovanie a vytvorenie kompletnej kampane. Mohli si tak vyskúšať autentický tlak, ktorý ich v praxi čaká. Celkovo sa prihlásilo 145 prác, ktoré kritickým odborným okom hodnotila veľmi silná porotcovská 11tka, z najlepší reklamných a PR agentúr na Slovensku i v Česku.

Spoločne sa zhodli na mene absolútneho víťaza 13. ročníka súťaže Cirkulátor, ktorého vyhlásila Kollča, Katka Šebová, z TRIAD Advertising, a ktorým sa stala Jasmi Naddourová, študentka domácej katedry, ktorá zvíťazila hneď v niekoľkých kategóriách a porote ukázala, že má na veci celkom iný pohľad.

Vymenovaní stážisti (foto: Cirkulátor)

Okrem množstva atraktívnych cien od sponzorov, vrátene grafického tabletu či vstupenky na Zlatý Klinec, získala ponuku na stáž, a to nie od jednej, ale rovno od dvoch agentúr, MUW Saatchi&Saatchi a PS:Digital.

Stáž ponúkla i agentúra TRIAD, Adriánovi Gubricovi, ktorý navrhol do detailov premyslený obalový dizajn vlastnej značky piva, Zaraguza odmenila stážou Viktóriu Bálintovú, ktorá dominovala najmä v kategórii Logo/značka.

Čo stojí za zmienku je fakt, že obaja sú študentmi stredných škôl, čo dáva ich prácam ešte pridanú hodnotu – aj stredoškolák, ak na to proste má, môže poraziť vysokoškoláka.

Agentúra ContentFruiter poskytla stáž Michalovi Gališinovi, ktorého tvorba súvisela predovšetkým s nekomerčnou sférou v meste Nitra a Patrik Vavrovič, porotca, spoluzakladateľ a Managing Director tejto content marketingovej agentúry, mu odovzdal aj symbolický ovocný kôš.

Víťazi si odniesli originálne vyrezávané železné diplomy, hodnotné ceny, no predovšetkým skúsenosti, plusové body do CVčka, skvelé spomienky na projekt Cirkulátor i samotný slávnostný galavečer, ktorí proste patril im. Vernisáž shortlistových, ale i víťazných prác prebieha v OC Galéria Mlyny Nitra do 29. apríla.

Železné diplomy (foto: Cirkulátor)
Slávnostné prestrihávanie stuhy (foto: Crkulátor)
Vedúci KMKAR Tomáš Koprda a garant mediálnych štúdií Karlovej Univerzity v Prahe, Martin Štoll (foto: Cirkulátor)

(ts, red)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu