Začiatkom februára prešiel redizajnom kulinársky web vydavateľstva PEREX. Teraz je web modernejší a čitateľ sa v ňom ľahšie zorientuje.

Web Varecha.sk spustil 1. októbra 2009 Tomáš Abaffy pre vydavateľstvo PEREX. Kulinársky web je súčasťou webu denníka Pravda. Tomáš Abaffy stojí aj za projektmi, ako Mediálne.sk, Birdz.sk, alebo Webnoviny.sk.

Vydavateľstvo PEREX má vo svojom portfóliu denník Pravda a internetové projekty Pravda.sk, Varecha.sk, Avízo.sk, Birdz.sk, Mozgovňa.sk a Pivnička.sk.

Nový web Varecha.sk je responzívny a jeho obsah sa tak prispôsobuje zariadeniu na ktorom ho čitateľ prezerá (smartfón, tablet, alebo PC). Okrem redizajnu celého webu sa menilo aj logo a pribudol claim: „Recepty, foodblogy, inšpirácie“.

Na novom webe sa nemenil len dizajn, ale i používateľské rozhranie, znížil sa počet tlačidiel na „preklik“, zjednodušilo sa i menu navigácie, keď na stránke vľavo pribudol celkom nový stĺpec v ktorom sa automaticky vyobrazujú najviac navštevované položky menu, ako napr. Raňajky, Polievky, Mäso a podobne.

Pred redizajnom:

predchadzajuci dizajn Varecha.sk, z roku 2015 - web.archive.org


Po redizajne:

po redizajne Varecha.sk, reprefoto 2.2.2016

Redakcia avizuje, že sa zmení nielen dizajn, ale chce klásť väčší dôraz i na kvalitu obsahu, recepty a články o varení.

Sami používatelia po novom môžu publikovať na stránke nielen svoj recept, ako tomu bolo doteraz, ale i svoj foodblog a články v ktorých opisujú svoje zážitky pri varení.

Portál Varecha.sk navštívilo, podľa meraní výskumu AIMmonitor v roku 2015 v priemere mesačne viac ako 730 tisíc unikátnych čitateľov. Varechu nájdu priaznivci aj na Facebooku a onedlho bude mať svoj profil aj na sociálnej sieti Pinterest, kde môžu pridávať fotografie svojho kulinárskeho umenia.

 

Citanost RU - Varecha.pravda.sk v roku 2015-tabulka Masmedialne.info, zdroj dat AIMmonitor, IAB Slovakia
tabuľka: Masmediálne.info, zdroj dát: AIMmonitor, IAB Slovakia

Nové logo Varecha.sk v inverznom a v klasickom prevedení:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu