Rádio Rocková republika prichádza od jesene s vynoveným vysielaním. Na vlnách kvalitnej hudby sa nechajú  poslucháči unášať až od skorých ranných hodín a počas dňa ich prebudí legenda slovenského bigbítu Laco Lučenič.

Už od šiestej hodiny je rádio príjemným spoločníkom ku káve pre  nejedno ranné vtáča. „Od septembra počas pracovných dní vysielame už od šiestej hodiny ráno, čo je o hodinu skôr, ako doteraz. Vysielanie tak stále viac prispôsobujeme potrebám našich poslucháčov, aby okrem najväčších rockových hitov dostali všetky potrebné informácie na celý deň,“ hovorí Tomáš Karpel, programový riaditeľ rádia Rocková republika“.

Hlavný dôvod zmien v programovej štruktúre je v prvom rade snaha poslucháča informovať o aktuálnom dianí, v čo najrýchlejšom čase. Dôraz je kladený najmä na dopravné spravodajstvo, ale i novinky z domácej i svetovej politiky, kultúry, športu. Zmeny istotne uvítajú všetci priaznivci čerstvého spravodajstva podávaného ešte pred vykročením do pracovného dňa.

Legenda Laco Lučenič sa stal členom teamu rádia Rocková republika!-autor M. Levinne
Legenda Laco Lučenič (autor fotografie M. Levinne)

Tri hodinky po zobudení bude nasledovať „desiata“ sprevádzaná charakteristickým hlasom slovenského speváka a skladateľa Laca Lučeniča. „Od októbra bude našim ďalším pravidelným moderátorom aj hudobná legenda Laco Lučenič.

Každý pracovný deň medzi 9-tou a 10-tou hodinou si s ním poslucháči môžu vypočuť rockové hity a môžu sa vďaka nemu na ne pozrieť z úplne inej strany. Či už z hľadiska histórie, koncertných verzií alebo aj osobného stretnutia Laca s rôznymi interpretmi. Som presvedčený, že vďaka jeho dlhoročnému pôsobeniu v hudbe to bude veľmi zaujímavý pohľad a obohatenie dramaturgie relácie,“ dodáva Karpel.

Myšlienka spojiť ikonu slovenského bigbítu a rádia je logickým vyústením spoločnej základne hudobného vkusu.

Laco Lučenič sám priznáva, že mu „imponuje“ výber skladieb ponúkaných týmto rádiom. „Páči sa mi filozofia rádia Rocková Republika,“ dodáva.

Hudobná šesťdesiat minútovka je zostavená ako otvorená okno do sveta hudobnej histórie doplnená o autorský komentár priamo z prvej ruky. Fundovaným sprievodcom je Laco Lučenič, ktorý pomôže divákovi zorientovať v rockovom svete. Bravúrna kombinácia.

Veríme, že nová programová štruktúra prinesie najlepšie plody z rockového neba.

Lucia Juríková

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu