foto: Digital Media Campus/Ringier Axel Springer SK

Spolupráca vzdelávacieho programu Digital Media Campus (DMC) s Katedrou žurnalistiky Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre odštartovala otváracou prednáškou zimného semestra 2018/2019.

Lektori z DMC nadviazali na podpísané memorandum o spolupráci z minulého roka. Zároveň prevzali výučbu študentov druhého a piateho ročníka v predmetoch, ktoré mal na univerzite pôvodne na starosti ich zavraždený kolega Ján Kuciak.

Témou prvej prednášky predmetu Metodiky žurnalistickej práce, ktorú zastrešil vedúci Digital Media Campus Slovakia Martin Pastierovič, bola tvorba titulkov.

Pre študentov 2. ročníka bakalárskeho stupňa sú v priebehu zimného semestra nachystané aj ďalšie praktické prednášky, ako napríklad efektívne editovanie, ilustrovanie online obsahu či tvorba interview.

Lektori z DMC a vydavateľstva Ringier Axel Springer budú vyučovať aj študentov 5. ročníka. Tí získajú komplexné vedomosti z oblasti investigatívnej žurnalistiky a overovania informačných zdrojov.

Ich vzdelávanie namiesto Jána Kuciaka prevezme Peter Bárdy, šéfredaktor spravodajského portálu Aktuality.sk a šéf investigatívneho tímu Aktuality.sk Marek Vagovič.

„Nikdy nezabudneme na nášho kolegu Jána Kuciaka a budeme pokračovať v jeho práci. A to nielen v tej novinárskej, ale aj vzdelávacej. Chceme, v spolupráci s univerzitou, pomôcť pri výchove mladých žurnalistov, ktorí budú v budúcnosti odhaľovať klamstvá a hľadať pravdu,“ povedal Milan Dubec, generálny riaditeľ Ringier Axel Springer SK.

Medzinárodný vzdelávací program Digital Media Campus  funguje v rámci skupiny Ringier Axel Springer už od januára 2016. Zameriava sa najmä na vyhľadávanie talentov a vzdelávanie mladých žurnalistov v oblasti digitálneho publikovania.

Vydavateľstvo takisto ponúka možnosť účasti na vzdelávaní aj slovenským univerzitám. Medzi prvými oslovenými bola aj Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre a jej Katedra žurnalistiky.

Vzájomnú spoluprácu potvrdili minulý rok podpísaním memoranda  prof. Bernard Garaj, dekan Filozofickej fakulty UKF a Milan Dubec, generálny riaditeľ Ringier Axel Springer SK.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu