Spoločnosť Amazon chce byť inovatívna. Po medializovanom doručovaní zásielok pomocou lietajúcich dronov je tu už reálnejšia novinka – Dash Button, teda tlačidlo pomocou, ktorého si jednoduchšie objednáte tovar do domácnosti. Už Albert Einstein hovoril, že lenivosť je základom pokroku.

Lenivosť je základom pokroku Jednoducho stlačíte gombík a objednáte si tovar z Amazon-u
zdroj foto: Amazon

Amazon spúšťa novinku – zatiaľ len časovo obmedzenú ponuku pre svojich „Prime členov“. Po registrácii im Amazon zdarma zašle 3ks tlačidiel Dash Button. Ponuka platí len pre zákazníkov v Spojených štátoch amerických a Federálneho dištriktu Kolumbia.

Tlačidlo Amazon Dash Button je pomocou wifi pripojené na domácu sieť a na internet. Ak sa vám v domácnosti minie produkt, stlačíte gombík a automaticky si tak objednáte požadované množstvo tovaru, ktoré ste si predtým zadefinovali pomocou aplikácie v mobile. Tovar vám doručia až k dverám.

Tlačidlo sa dá opakovane prilepiť lepidlom, alebo zavesiť na háčik kam potrebujete. Dash Button  si môžete pripevniť na práčku, kávovar, mikrovlnku, či chladničku. Predchádzajúce vízie o spotrebičoch, ktoré si samé budú objednávať tovar sa tak začínajú napĺňať. Tlačidlo od Amazonu, je tak prvý jednoduchý nápad, ktorý môže reálne v spoločnosti zafungovať.

Jednoduchosť riešenia od Amazonu prináša liek na našu lenivosť, otázkou je efektivita takéhoto riešenia. A teda, či zadefinovaná cena za tovar, ktorý si nastavíme v aplikácii cez mobil bude platiť aj o týždeň, či o mesiac neskôr a či to, že sa zvýšila nezistíme až keď nám tovar doručia. Myslím si ale, že tento nápad si vždy nájde v súčasnej uponáhľanej dobe svojich priaznivcov.

Marián Luha

Pozrite si video o novinke:

 

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu