Lenka Buchláková (zdroj foto: Slovenská sporiteľňa)

Slovenská sporiteľňa má novú analytičku, ktorá posilní komunikačný tím. Keďže banka sa chce profilovať ako značka s moderným prístupom k obsluhe klientov a dôrazom na digitálne služby, Lenka sa bude venovať predovšetkým tejto oblasti.

Náplňou jej práce bude príprava užitočných analýz vo finančnej a bankovej oblasti a tiež v oblasti inovácií, digitalizácie a spotrebiteľského správania. Súčasne bude k dispozícií na odpovede mediálnych otázok.

,,Slovenská sporiteľňa je moderná a dynamicky sa rozvíjajúca banka. Som veľmi rada, že môžem byť jej súčasťou a prinášať ľuďom zaujímavé ekonomické témy,“ povedala Lenka Buchláková, analytička Slovenskej sporiteľne.

Lenka Buchláková prichádza do Slovenskej sporiteľne z mediálneho prostredia, kde pôsobila viac ako 11 rokov. Venovala sa najmä ekonomickej oblasti, od spotrebiteľských tém až po makroekonomiku.

Pracovala napríklad pre denník Hospodárske noviny, Pravdu a viaceré lokálne televízie. Ako ekonomická špecialistka vystupovala vo viacerých médiách.

Je absolventkou Paneurópskej vysokej školy v Bratislave. V roku 2016 získala diplom z medzinárodných vzťahov a diplomacie na Geneva School of Diplomacy and International Relations a z medzinárodných a európskych štúdií na University of Cambridge vo Veľkej Británii.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu