Letné kino na nádvorí Pisztoryho paláca sa už môže začať!
zdroj: Film Europe

Spoločnosť Film Europe Media Company pripravuje 2. sezónu Letného kina Film Europe na nádvorí Pisztoryho paláca v Bratislave. Tešiť sa môžete na samé dobré filmy každý štvrtok a piatok od 25. júna až do 28. augusta vždy o 21 hodine! A výnimočne v stredu 22. júla si budete môcť pozrieť aj to najlepšie z festivalu animovaných filmov Fest Anča!

 

Gorila.sk Urban Space
Gorila.sk Urban Space (zdroj: Film Europe)

 

Aktualizované 3.7.:
 v piatok 3. júla – je posledná projekcia na nádvorí Pisztoryho paláca  a od stredy 8. júla už pokračujú projekcie v kaviarni Gorila.sk Urban Space na námestí SNP  č. 30 na prízemí OD Dunaj v Bratislave. Nemení sa iba miesto premietaní, ale aj ich termíny. Projekcie sa uskutočnia vždy v stredu a vo štvrtok o 21 hodine. Kompletný program > pozri

 

 

Výber z európskej produkcie otvorí film  balkánskej režisérky Jasmily Žbanič Ostrov lásky, do programu sú zaradené snímky z prehliadok Be2Can, ktorá prináša filmy ocenené na festivaloch v Benátkach, Berline a Cannes  (Vyššia moc , Jimmyho tančiareň), severských filmov SCANDI (Boj snežného pluhu s mafiou, Holub sedel na konári a rozmýšľal o živote) a francúzskych filmov Crème de la crème (Sils Maria, Láska je dokonalý zločin) a divácky najúspešnejšie filmy z poorfolia Film Europe z tohto roka  (Veľká nádhera, Kňazove deti). Celkový počet filmov počas LETNÉHO KINA je 20.

Popri filmových zážitkoch si diváci budú môcť na nádvorí vychutnať príjemnú kaviarenskú atmosféru, pohodlné sedenie a kvalitné občerstvenie.

Tak, ako minulý rok, budú projekcie vždy vo štvrtok a piatok o 21.00 , štart je  25. júna , záverečná projekcia 28. augusta.   Vstupenka do letnej filmovej záhrady bude stáť 3 eurá a kapacita je zhruba 70 miest.

Letné  kino Film Europe má ambíciu priniesť ďalšie atraktívne podujatie do aktivít Starého mesta počas letných dní.

Výnimočne v stredu – 22. júla bude  o 21 hod. aj jedno špeciálne podujatie nazvané BEST OF FEST ANČA 2015:

Je to víťazný výber Medzinárodného festivalu animovaných fılmov Fest Anča, ktorý na Slovensko každý rok prináša kvalitnú animáciu pre dospelých všade tam, kde je o ňu záujem.

Projekcia pozostáva z tých najlepších animovaných fılmov a videoklipov aktuálneho ročníka, pre ktorý sa udelením ocenenia v rámci Slovenska nič nekončí – práve naopak. Fest Anča tieto fılmy naďalej prezentuje a distribuuje formou komentovaných premietaní, čím sa snaží dostať ich aj mimo okruhu festivalových divákov.

Letné kino na nádvorí Pisztoryho paláca sa už môže začať! - titulka
zdroj: Film Europe

[message_box title=““ color=“grey“]

Filmy, ktoré sa predstavia na LETNOM KINE FILM EUROPE

OSTROV LÁSKY
SILS MARIA
PARÁDA
3 SRDCIA
MISSION LONDON
PARÍŽ-MANHATTAN
FREE RANGE / BALADA O PRIJATÍ SVETA
KŇAZOVE DETI
BEST OF FEST ANČA 2015
JIMMYHO TANČIAREŇ
LÁSKA JE DOKONALÝ ZLOČIN
ŽIVOT TEJ DRUHEJ
VEĽKÁ NÁDHERA
Z PREZIDENTSKEJ KUCHYNE
LEVIE SRDCE
RENOIR
LETO S MONIKOU
LÁSKA NA PRVÝ BOJ
VYŠŠIA MOC
BOJ SNEŽNÉHO PLUHU S MAFIOU
HOLUB SEDEL NA KONÁRI A PREMÝŠĽAL O ŽIVOTE[/message_box]

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu