zdroj: Kofola ČeskoSlovensko

Leto už je na dosah a spolu s ním prichádza čas výletov, zážitkov a lásky. Kofola tento rok pozve ľudí do svojich Kofokín, podporí vybrané festivaly a pre zamilovaných pripravila špeciálne náramky s vytlačenou osobnou prezývkou.

Navyše, pre všetkých nadšených výletníkov a obzvlášť pre zberateľov drevených Turistických známok je tu letná hra, v ktorej sa vydajú po stopách slávnych milencov. Špeciálna edícia Turistických známok pracuje s motívom prezývok a je súčasťou kampane Láska má 1000 mien.

Doba už opäť umožňuje vyraziť na výlety, posedieť v reštauráciách, či terasách a hoci s obmedzeniami, už je možné usporiadať aj kultúrne podujatia. Kofola sa k tomuto oživeniu letnej sezóny pripája celou sériou aktivít.

V kempoch, reštauráciách a krčmách v Česku aj na Slovensku chystá premietanie pod holým nebom v Kofokinách. Kto má rád netradičné suveníry, môže tento rok v lete s Kofolou získať originálne náramky s prezývku, alebo drevené Turistické známky zo špeciálnej edície. Na webe kofola.sk/preteba budú všetky aktivity zaznačené v prehľadnej mape a ďalšie neustále pribúdajú.

Turistické známky pripomenú príbehy slávnych milencov

V spolupráci s oficiálnym vydavateľom Turistických známok vytvorila Kofola ich špeciálnu edíciu so slávnymi pármi českej a slovenskej histórie. Každá dvojica sa bude dať získať v oblasti, ku ktorej mali vybrané osobnosti silný vzťah. Hľadači Turistických známok sa tak dozvedia napríklad to, v ktorom meste sa stretol kúpeľný Švihák Johann Wolfgang von Goethe sa svoju poslednú múzou Ulrike. alebo aké nežné slová volila pre Petra Voka z Ružomberka jeho milá Zuzana.

Sedem českých párov doplňuje jeden slovenský – Ľudovít Štúr a jeho láska, šľachtičná Adela Ostrolúcka. Na zadnej strane každej Turistickej známky je QR kód, ktorý odkazuje na audionahrávku s príbehom milencov. Nahovoril ich známy herec Igor Chmela.

Turisti známky získajú v stovkách prevádzok, kde sa počas výletu zájdu osviežiť čapovanou Kofolou. Kompletný prehľad zapojených prevádzok, rozmiestnenie známok podľa regiónov a tipy na zaujímavé aktivity obsahuje interaktívna mapa na webe kofola.sk/preteba.

Kofola chce týmto spôsobom podobne ako v minulom roku podporiť lokálnu turistiku i miestne podniky. „Turistické známky od nás prevádzkovatelia získavajú zadarmo a ich vydávanie, rovnako ako zisk z nich, je plne v ich rukách. Známky nadväzujú na kampaň Láska má 1000 mien a venuje sa téme prezývok. Láska aj so všetkými milými a hravými menami podľa nás kvitla vždy a všade, “ hovorí marketingový manažér Kofoly Břetislav Koláček.

Kto chce nazbierať celú sadu, musí prejsť Česko krížom krážom a zaskočiť aj na Slovensko. „S Kofolou sme českú turistiku podporovali už v minulom roku. Teší nás, že spolupráca bola natoľko úspešná, že sa tento rok rozšírila ako do počtu známok, tak aj k našim susedom na Slovensko. Veríme, že si ľudia užijú letné výlety naplno a že ich putovanie po stopách slávnych milencov bude baviť, “ doplňuje David Holub, konateľ spoločnosti Turistické známky.

zdroj: Kofola

Premietanie pod holým nebom: Kofokiná uvedú premiéru Pomstiteľa

Romantiku v letnom kine si vďaka Kofole užijú návštevníci kempov aj reštaurácií po celej krajine. Kofokiná ponúknu v lete viac ako stopäťdesiat premietaní domácich aj zahraničných snímok pod šírym nebom.

„Atmosféra letných kín je neopakovateľná. Preto sme s nimi vlani začali a tento rok ich počet ďalej rozšírili. Navštívime obce a mestá naprieč celým Českom i Slovenskom. Okrem zážitkov pre návštevníkov ide tiež o našu podporu prevádzkovateľom krčiem a reštaurácií čapujúcich Kofolu, ktorí týmto získavajú zaujímavý program, “ hovorí ku konceptu Daniel Chmela, event manažér spoločnosti Kofola ČeskoSlovensko.

Kofokiná tento rok dokonca budú dejiskom premiéry českého filmu Pomstiteľ , nespútanej umeleckej komédie o bohémovi s rýdzo českým menom Antonín Dvořák. Komédia vznikla na základe scenára, ktorý dostal do kolien tých najlepších hercov z českej a slovenskej scény, a tí prikývli na to, aby sa stali súčasťou tragikomického a čarovného príbehu.

Scenár a réžia: Lucia Klein Svoboda; Hrajú: Jaroslav Dušek, Hana Vagnerová, Petr Čtvrtníček, Pavla Tomicová, Milan Šteindler, Lukáš Pavlásek, Iva Pazderková, Roman Luknár, Miroslav Táborský a ďalšÍ.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu