zdroj: Ringier Axel Springer

Internetový magazín Živé.sk v týchto dňoch oslavuje už 20 rokov od svojho založenia. Za ten čas sa vypracoval medzi špičku slovenského internetu, čo potvrdil aj posledný prieskum spoločnosti KANTAR, ktorý bol vyhodnotený na konci roka 2018.

Podľa jeho výsledkov technologický web Živé.sk potvrdil dlhodobú pozíciu najobľúbenejšieho technologického webu na Slovensku.

Detailné výsledky ukázali, že značku Živé.sk pozná až 32% opýtaných respondentov. Živé.sk je taktiež najviac čítanou webovou stránkou zameranou na novinky z oblasti telefónov, elektroniky a domácich spotrebičov – z oslovenej populácie ju využíva 18%.

13% slovenskej online populácie označilo Živé.sk za ich hlavnú navštevovanú webovú stránku pre technologické novinky.

„Vo všetkých imidžových atribútoch získalo Živé.sk v našom prieskume umiestnenie top značky. Medzi najčastejšie dôvody navštevovania portálu patria recenzie nových produktov a hľadanie užitočných informácií zo sveta technológií. Z pohľadu imidžu je stránka vnímaná ako zrozumiteľná a zároveň odborná, pričom prináša aj praktické informácie,“ povedala Alexandra Martináková, Client Partner, KANTAR Slovakia.

„Snažíme sa už 20 rokov ponúknuť našim čitateľom ten najlepší technologický obsah. Píšeme ho ľudskou rečou, aby bol pochopiteľný pre každého, koho technológie zaujímajú. Pre pravidelných a skúsených čitateľov pritom ideme v niektorých článkoch aj do hĺbky. Som rád, že naši čitatelia toto smerovanie oceňujú, čo dokazujú aj výsledky prieskumu,“ povedal Filip Hanker, šéfredaktor Živé.sk.

Mesačne stránku navštevuje podľa auditu návštevnosti IABmonitor (donedávna AIMmonitor) takmer 600 tisíc reálnych užívateľov (RU) a 24% z nich ju podľa prieskumu KANTAR navštevuje denne alebo takmer každý deň.

Výskum priniesol aj podrobnejší pohľad na vekovú štruktúru čitateľov portálu Živé.sk, kde takmer 26% predstavujú mladí ľudia vo veku od 15 do 30 rokov, necelých 28% je vo veku od 30-40 rokov, približne 28% je vo veku od 40-50 rokov a zvyšných 18% patrí do vekovej kategórie 50-65 rokov.

Až 82% užívateľov má vysokoškolské alebo stredoškolské vzdelanie s maturitou a 32% spomedzi užívateľov Živé.sk deklaruje osobný čistý mesačný príjem nad 1 tisíc eur.

Celková úroveň spokojnosti čitateľov portálu, hodnotená v indexe TRIM, dosiahla úroveň 84 bodov a oproti rovnakému meraniu z roku 2016 vzrástla o 6 indexových bodov. Vysoko zároveň prekročila samotný európsky benchmark pre internetové stránky, ktorý dosahuje úroveň 69 bodov.

Ako silné stránky portálu sa ukazujú najmä zrozumiteľnosť a jasnosť informácií, ako aj aktuálnosť a zaujímavosť informácií. V kontexte hodnotení viacerých podobne zameraných stránok získalo Živé.sk najlepšie hodnotenia v atribútoch prehľadnosť a ľahká orientácia, optimálna dĺžka článkov, či množstvo rubrík. Zároveň je aj lídrom v dôveryhodnosti článkov.

titulka živé.sk

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu