predajňa Lidl, Nová Dubnica, foto: 1st Class Agency

Spoločnosť Lidl otvorila v pondelok 6. februára v Spišskej Novej Vsi svoju 127. predajňu na Slovensku. Priamo v Spišskej Novej Vsi je to už v poradí druhá predajňa tohto reťazca. „Ide o technologicky i vizuálne najmodernejšiu predajňu. Prvý takýto projekt realizoval Lidl na Slovensku v Novej Dubnici a získal zaň medzinárodne uznávaný ekologický certifikát BREEAM v stupni „very good,“ uviedla spoločnosť.

Nová predajňa v Spišskej Novej vsi s rozlohou 1200 m2 je už šiestou predajňou v tomto novom koncepte. Lidl mení dizajn svojich predajní, chce aby ho zákazníci nevnímali ako lacný diskont, ale ako obchod s kvalitným sortimentom.

Po redizajne chce prilákať všetky skupiny zákazníkov a stane sa tak priamou konkurenciou pre všetky obchodné reťazce.

Prečítajte si > Lidl zavádza nový koncept predajní 

Moderný koncept predajní má podčiarkovať i ohľaduplnosť k životnému prostrediu. „Nové predajne sú vybavené pokročilými technológiami, ako napr. spätné získavanie tepla z chladiarenských a mraziarenských zariadení, úsporné LED svietidlá v celom objekte, či chladiarenské zariadenia obsahujúce chladivo na prírodnej báze. Na parkovisku sú pre zákazníkov pripravené aj nabíjacie stanice pre e-bicykle a e-automobily,“ uviedla spoločnosť.

Lidl otvoril novú modernú predajňu. Disponuje aj nabíjačkami na elektromobily a e-bicykle - 2
foto: 1st Class Agency
foto: 1st Class Agency
foto: 1st Class Agency

Nové predajne sú vzdušnejšie, so širšími uličkami. Použitá tmavá sivá farba je vizuálne pútavejšia a evokuje istú prémiovosť. V novej predajni nechýba ani prebaľovací kútik pre mamičky s deťmi a zákaznícke toalety.

„Ide o najmodernejšiu predajňu v portfóliu Lidl, jej výstavba trvala päť mesiacov. Z pohľadu zákazníkov je vzdušnejšia a presvetlenejšia. Zároveň ponúka aj vyšší komfort pre našich zamestnancov – ich priestory sú umiestnené na poschodí a nachádzajú sa v nich aj sprchy či školiaca miestnosť. V tejto predajni nájde uplatnenie viac ako 30 zamestnancov,“ povedal Róbert Flachbart, obchodný riaditeľ spoločnosti Lidl Slovenská republika.

Lidl otvoril novú modernú predajňu. Disponuje aj nabíjačkami na elektromobily a e-bicykle - 3
foto: 1st Class Agency

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu