Do redakcie Lidových novín poputuje jedna z prestížnych cien tohtoročného 16. ročníka celoeurópskej novinovej súťaže European Newspaper Award. Najstarší český denník ju získal v kategórii Magazín roka za svoj štýlový mesačník Esprit, ktorý sa už päť rokov venuje móde, dizajnu, architektúre, biznisu a umeniu. Súťaže sa zúčastnilo celkom 194 titulov z 27 krajín.

Členovia medzinárodnej poroty, pochádzajúci z deviatich krajín, ocenili grafické spracovanie a celkovú koncepciu špeciálneho vydania magazínu Esprit k jeho piatym narodeninám a letného filmového vydanie Esprit Film & krása. V rovnakej kategórii boli ocenené okrem iných aj magazín britského Daily Telegraph, holandského de Volkskrant, rakúskych Wirtschaftsblatt a Salzburger Nachrichten.

„Máme veľkú radosť z ocenení. Je to ďalšie potvrdenie toho, že sa z Espritu Lidových novín stáva značka kvality a elegancie a líder na českom trhu luxusných suplementov. Veľká vďaka patrí predovšetkým vedúcej redaktorke magazínu Eve Hlinovskej a art directorovi Petrovi Puchovi“, hovorí Veselin Vačkov, riaditeľ redakcie Lidových novín.

„Vážim si toho, že klienti čoraz viac oceňujú kvalitu, obsah a predovšetkým výnimočnosť magazínu Esprit. Z obchodného pohľadu verím, že táto cena prinesie ďalšie zaujímavé príležitosti“, hovorí riaditeľka inzercie LN a magazínu Esprit Michaela Hromádková.

Lidové noviny tento rok prešli výrazným skvalitnením obsahu, ktoré viedlo k zvýšeniu predaného nákladu a čítanosti. Redakciu Lidových novín posilnilo v poslednej dobe veľa skúsených reportérov a komentátorov.

Zvýšila sa pôvodnosť a citovanosť spravodajstva a rozmanitosť príloh. Podľa najnovších výsledkov výskumu Media projekt za obdobie od apríla do septembra si Lidové noviny denne prečíta 196 tisíc čitateľov a piatkové vydanie s magazínom Piatok číta dokonca v priemere 258 tisíc ľudí.

Lidové noviny získali za magazín Esprit prestížne európske ocenenie European Newspaper Award - obalka

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu