Do začiatku festivalu Waves Bratislava zostávajú už len necelé dva mesiace a už je známy takmer finálny festivalový line up spolu s otváracou párty, o ktorú sa postará fenomenálny britský producent a rapper Mike Skinner. Do programu pribudla početná várka hudobníkov z celej Európy a známe sú aj ďalšie detaily akcie, ktorá na jeseň opäť obsadí centrum hlavného mesta. Festival sa uskutoční od 1. do 3. októbra v 12-tich kluboch v centre hlavného mesta. 

Na Slovensko sa vráti britský producent a spevák Mike Skinner, ktorý sa v roku 2008 postaral o jeden z legendárnych koncertov v histórii festivalu Pohoda s projektom The Streets. Tridsiatnik, ktorý zmiešal zvuk UK garage s hip hopom aj reggae a jeho textami sa zaoberal už aj profesor literatúry na Oxforde sa vo štvrtok 1. októbra postará o úvod festivalu v bratislavskom Nu Spirit Clube.

K doteraz zverejneným hudobníkom pribudlo dalších takmer 50 mien: medzi nimi napríklad Izraelčanka ADI, známa z podujatí Electronic Beats, avant-popoví Howling Owl z Holandska, dunivý a blikajúci francúzsky elektropop NÄO, estónske rockové talenty Elephants from Neptune, litovská pesničkárka Alina Orlova či rakúske duo Nicola Jaey & Harry Jen.

Českú republiku okrem iných zastúpia Ohm Square, Never Sol, WWW, Mayen, Schwarzprior, Videos a Mulholland Blue, nedávni víťazi hitparády Rádia Wave “Startér”, ktorá objavuje čerstvé a neopočúvané mená československej alternatívy.

Zo slovenskej scény v programe nájdete napríklad Karola Mikloša, Fallgrapp, Lavagance, Frequency, Whithe, Stratasoul, Stroona a ďalších.

Waves Bratislava ponúka veľkú žánrovú pestrosť a predovšetkým “export-ready” hudobníkov, o ktorých chcete a budete ešte počuť. Ide o jediný takzvaný showcase festival na Slovensku, ktorý si od roku 2011 vybudoval solídnu reputáciu u nás aj v zahraničí.

Dokazuje to aj fakt, že možnosť prihlásiť svoju kapelu do programu využilo tento rok viac ako 500 kapiel. Celý zoznam účinkujúcich môžete nájsť tu a vypočuť si ich môžete na Deezeri alebo Spotify.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu