Daniel Lipšic (ilustračná foto)

Po tom čo Daniel Lipšic a Gábor Grendel podali sťažnosť voči ich obvineniu vysvitlo, že novinárka Júlia „Piraňa“ Mikolášiková je svedkyňou v procese zverejnenia obchodných operácií Mariána Kočnera v Privatbanke.

Gábor Grendel, poslanec strany OĽANO-NOVA je obvinený spolu s predsedom strany OĽANO-NOVA Danielom Lipšicom, že poskytol novinárom utajené informácie o obchodných transakciách kontroverzného podnikateľa Mariána Kočnera v Privatbanke a za nenahlásenie týchto neobvyklých obchodných operácií finančnej polícii.

„Z vyšetrovacieho spisu vyplýva, že jediná svedkyňa, ktorá tvrdí, že po skončení pracovných raňajok s novinármi získali všetci tam prítomní novinári prístup k listinným dôkazom SFJP týkajúcim sa neobvyklých obchodných operácií v Privatbanke, a. s., je bývalá novinárka Júlia Mikolášiková,“ píše Lipšic v sťažnosti a Mikolášikovú označuje za nedôveryhodnú, uviedol denník N.

Júlia Mikolášiková alias Piraňa je investigatívna novinárka, ktorá písala najprv pre denník Nový Čas, potom pre web Aktuálne.sk a v súčasnosti je na voľnej nohe a píše svoj blog na SME.sk. Vo svojej novinárskej kariére sa venuje prevažne témam organizovaného zločinu.

„Chápem, že Daniel Lipšic sa ako obvinený bráni a tiež chápem, že obvinení na svoju obranu používajú aj snahu o znedôveryhodnenie svedkov. Jeho tvrdenie, že „som nedôveryhodná a z verejne prístupných zdrojov je pomerne ľahké vyhodnotiť mieru mojej dôveryhodnosti.“ však zasahuje do mojich osobnostných práv,“ reaguje vo vyhlásení Júlia „Piraňa“ Mikolášiková.

Proti Gáborovi Grendelovi vypovedala aj novinárka Martina Tvardzíková Ruttkayová z magazínu Plus 7 dní, na ktorú Gábor Grendel podal vzápätí trestné oznámenie. Čítajte viac. 

„M. Tvardzíková Ruttkayová v súčasnosti pracuje ako redaktorka týždenníka Plus 7 dní, ktorý je vo vlastníctve finančnej skupiny Penta. Jej partnerom je bývalý príslušník SIS Peter Tóth (pozn.: šéfredaktor a majiteľ portálu Ďateľ.sk), ktorý je podľa mojich informácií v pravidelnom kontakte s M. Kočnerom,“ píše sa tiež v sťažnosti, ako uviedol denník N.

(…) „Martina R. pred vyšetrovateľom vypovedala (pozn.: v septembri 2016) v tomto duchu: na pracovných raňajkách ministerstva vnútra v roku 2012, na ktorých sme mali s D. Lipšicom páchať trestné činy síce nebola, ale vie, že som novinárom podsúval rôzne informácie a je si istá, že D. Lipšic o tom musel vedieť. Žiaden príklad vo výpovedi neuviedla,“ povedal Grendel na adresu Ruttkayovej.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu