ilustračná foto: pixabay.com

Slávnostné odovzdávania cien a prémií Literárneho fondu za novinársku tvorbu v roku 2017 sa udialo v piatok 10. mája 2018 v bratislavskom Zichyho paláci.

Do súbehu Literárnej ceny za novinársku tvorbu v roku 2017  bolo prihlásených spolu 130 súťažiacich s 265 príspevkami.

Významnú cenu v kategórii publicistika v podkategórii Tlač si odniesol novinár Adam Valček z denníka SME za reportáž “Ľutujem, že som vám zabil brata.” 

Ďalšie ocenenia v kategórii  Publicistika si odniesli Ivica Ruttkayová (podkategória Rozhlas), Miroslava Ondrejčíková (podkategória Televízia).

Ivica Ruttkayová získala cenu za svoje príspevky Ondrej Čanecký – záchranca Vrbu a Wetzlera, relácia Stratení v čase Básnik Tomáš Petřivý, relácia Stratení v čase Korupcia – stará ako ľudstvo samo?, Rubikon Rádio Devín, RTVS.

Miroslava Ondrejčíková získala cenu za príspevok Šmejdi – výživové doplnky, relácia Reflex TV Markíza.

V podkategórii Internetové médiá cena udelená nebola.

V kategórii spravodajstvo boli v podkategóriach udelené ceny Martinovi Kalužákovi, Marekovi Vnenčákovi, Jozefovi Jakubčovi.

Martin Kalužák získal cenu v podkategórii Rozhlas za príspevky Zánik demokracie? – Podobnosť medzi vývojom v 30-tych rokoch minulého storočia a súčasnosťou, relácia Dobrý deň Slovensko, Reportáž z objektu Cudzineckej polície v Bratislave, Dobrý deň Slovensko, Politický jazyk Nežnej revolúcie, Dobrý deň Slovensko, Rádio Slovensko, RTVS.

Marek Vnenčák získal ocenenie v podkategórii Televízia za príspevky Dve bytovky, dva svety, Privalili ich stromy, TV Markíza.

Jozef Jakubčo získal ocenenie v podkategórii Novinárska fotografia za sériu fotografií Sagan – miláčik publika, Denník SME.

V podkategóriách  tlač a internetové médiá ceny neboli udelené.

Mimoriadne ceny za novinársku tvorbu v roku 2017

Mimoriadnu cenu za novinársku tvorbu v roku 2017 získali v kategórii publicistika a podkategórii Tlač Jakub Filo a redakčný kolektív SME za rozsiahlu tematickú prílohu denníka SME s názvom SME 25 rokov Slovenska.

V podkategórii Rozhlas získala ocenenie Jana Pataráková za príspevok Vianoce s Majstrom Pavlom, Rádio Regina Východ, RTVS Košice, v podkategórii televízia Lenka Stanková za príspevok Pridrahá láska, 1., 2., 3. časť, relácie Reflex, TV Markíza.

V kategórii Spravodajstvo boli ceny udelené Ivana Ratkovská v podkategórii rozhlas  za príspevky Podtatranský Kežmarok – Slobodné kráľovské mesto alebo bašta extrémizmu?, EXIT – cesta zo začarovaného kruhu extrémizmu, Rádia Slovensko, RTVS.

V podkategórii Televízia získala ocenenie Alena Dudláková za príspevky Študenti, Bezdomovec Správy RTVS.

Prémie za novinársku tvorbu za rok 2017

V kategórii Publicistika, v podkategórii Tlač získali prémie za novinársku tvorbu za rok 2017  Andrej Barát, Vladimír Kampf, Peter Kubínyi, Mgr. Renáta Berciková – Némethová, Ing. Dagmar Teliščáková. V podkategórii Internetové média získala prémiu Michaela Štalmachová.

V kategórii Publicistika, v podkategórii Rozhlas získali prémiu Mgr. Martina Bačová, Michal Herceg, Sylvia Hoffmannová, Katarína Kovačechová, Pavla Lényiová, PhDr. Hana Michalčíková, Egon Tomajko, Eva Vasilová. V podkategórii Televízia získali ocenenie Ivan Brada, Lenka Perželová, PhDr. Gabriela Pirošková.

Prémiu v kategórii Spravodajstvo, v podkategórii Tlač získal Michal Frank.

Prémiu v kategórii Spravodajstvo, v podkategórii Internetové médiá získala PhDr. Katarína Čižmáriková.

Prémie v kategórii Spravodajstvo, v podkategórii Rozhlas získali Miriam Dobrotová, Mgr. Tomáš Gerši, Daša Omastová.

V kategórii Spravodajstvo, v podkategórii Televízia získali prémiu Zuzana Javorová, Nikola Kaňuková.

Prémiu v kategórii novinárska Fotografia získali Mgr. art. Tomáš Benedikovič a Michal Svitok.

Od roku 2016 udeľuje Výbor Sekcie pre žurnalistiku a novinársku fotografiu Literárneho fondu aj Cenu Romana Kaliského za významný prínos v oblasti žurnalistiky a za dlhoročnú novinársku tvorbu na vysokej profesionálnej úrovni.

Ďalším laureátom tejto ceny sa stal Michal Tvarožek, ktorý je celý svoj život verný jedinému médiu a to Slovenskému rozhlasu.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu