Ľubomír Bajaník (repro foto RTVS: relácia SK Dejiny)

V prostredí televízie sa Ľubomír Bajaník pohybuje už viac ako 20 rokov. Za svoju prácu moderátora spravodajstva RTVS nedávno získal už v poradí druhé ocenenie OTO. Vo svojom voľnom čase rád navštevuje mestá a mestečká v priestore bývalej monarchie.

Jeho záujem sa sústreďuje aj na históriu železnice a celkovo verejnej dopravy na Slovensku. Predsedníctvo Slovenskej akadémie vied Ľubomírovi Bajaníkovi aktuálne udelilo cenu SAV za popularizačnú a vzdelávaciu činnosť v oblasti spoločenských a humanitných vied.

Ľubomíra Bajaníka poznajú diváci nielen ako moderátora hlavných správ RTVS a významných spoločenských udalostí vysielaných na obrazovkách RTVS, ale aj ako moderátora relácie SK DEJINY.

„Som hrdý na našich vedcov a som veľmi rád, že môžem spolu s kolegami prezentovať výsledky ich bádania v relácii SK DEJINY na televíznej Dvojke. Z hĺbky srdca ďakujem SAV za ocenenie, ktoré si nesmierne vážim. Je to zároveň ocenenie celého tímu, ktorý sa podieľa na tvorbe a vysielaní relácie,“ uviedol Ľubomír Bajaník.

„Verím, že dokážeme prekonávať večný antagonizmus medzi spravodajskou a publicistickou skratkou a množstvom poznatkov, ktorými vedci disponujú. A špeciálne pri dejinách, ktoré kde-kto zneužíva na kadečo, aj na svoju falošnú legitimizáciu,“ dodal Bajaník.

„Relácia SK Dejiny je moja druhá televízna láska, keďže ako milovník histórie môžem s vynikajúcim kolektívom prispievať k vzdelávaniu a diskusii o našich dejinách,“ prezradil v rozhovore pre Mediahub.sk Ľubomír Bajaník.

Diskusnú reláciu o histórii SK DEJINY s moderátorom Ľubomírom Bajaníkom vysiela Dvojka od jesene 2017. Najbližšie premiérové časti budú môcť diváci sledovať mimoriadne už počas leta – výnimočne v pondelky 12. a 19. augusta večer, kedy budú tvorcovia reflektovať 75. výročie SNP. Relácia bude na jeseň pokračovať pravidelne vo štvrtky už od 5. septembra.

(ts, red)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu