Ľubomír Bajaník (repro foto RTVS: relácia SK Dejiny)

V prostredí televízie sa Ľubomír Bajaník pohybuje už viac ako 20 rokov. Za svoju prácu moderátora spravodajstva RTVS nedávno získal už v poradí druhé ocenenie OTO. Vo svojom voľnom čase rád navštevuje mestá a mestečká v priestore bývalej monarchie.

Jeho záujem sa sústreďuje aj na históriu železnice a celkovo verejnej dopravy na Slovensku. Predsedníctvo Slovenskej akadémie vied Ľubomírovi Bajaníkovi aktuálne udelilo cenu SAV za popularizačnú a vzdelávaciu činnosť v oblasti spoločenských a humanitných vied.

Ľubomíra Bajaníka poznajú diváci nielen ako moderátora hlavných správ RTVS a významných spoločenských udalostí vysielaných na obrazovkách RTVS, ale aj ako moderátora relácie SK DEJINY.

„Som hrdý na našich vedcov a som veľmi rád, že môžem spolu s kolegami prezentovať výsledky ich bádania v relácii SK DEJINY na televíznej Dvojke. Z hĺbky srdca ďakujem SAV za ocenenie, ktoré si nesmierne vážim. Je to zároveň ocenenie celého tímu, ktorý sa podieľa na tvorbe a vysielaní relácie,“ uviedol Ľubomír Bajaník.

„Verím, že dokážeme prekonávať večný antagonizmus medzi spravodajskou a publicistickou skratkou a množstvom poznatkov, ktorými vedci disponujú. A špeciálne pri dejinách, ktoré kde-kto zneužíva na kadečo, aj na svoju falošnú legitimizáciu,“ dodal Bajaník.

„Relácia SK Dejiny je moja druhá televízna láska, keďže ako milovník histórie môžem s vynikajúcim kolektívom prispievať k vzdelávaniu a diskusii o našich dejinách,“ prezradil v rozhovore pre Mediahub.sk Ľubomír Bajaník.

Diskusnú reláciu o histórii SK DEJINY s moderátorom Ľubomírom Bajaníkom vysiela Dvojka od jesene 2017. Najbližšie premiérové časti budú môcť diváci sledovať mimoriadne už počas leta – výnimočne v pondelky 12. a 19. augusta večer, kedy budú tvorcovia reflektovať 75. výročie SNP. Relácia bude na jeseň pokračovať pravidelne vo štvrtky už od 5. septembra.

(ts, red)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu