Popri množstve komerčných koncertov hviezd a hviezdičiek rôznych hudobných žánrov sa uskutoční v Bratislave aj jeden, ktorý je výnimočný svojou umeleckou výpoveďou i prevedením.  Je to koncert v podaní Voca People, kde ľudské hlasy nahradia všetky hudobné nástroje. Pozrite si ich 5. novembra v Incheba Expo Aréne v Bratislave.

Ľudský hlas, prostriedok, ktorým komunikujeme, ktorý nás dokáže zraniť, rozľútostiť, upokojiť. Nástroj, ktorý sa v správnom tele mení na umenie a dokáže v nás vyvolať pocit povznesenia. Hudba vo všetkých svojich podobách sprevádza život každého z nás a často býva sprievodom ľudského hlasu.

Inak povedané s hudbou sa spája aj spev. Neopakovateľná kombinácia zvuku hudobných nástrojov a spevu plynúca v danom rytme a čase dokáže v nás vyvolať spomienky i nálady. Môže existovať aj hudba bez hudobných nástrojov? Odpoveďou je spievanie accapela u nás známe najmä vďaka skupine Fragile.

Predstavte si však akustický zvuk kapely Pink Floyd, alebo Lannyho Krawitza, piesne Abby, Franka Sinatru, Cher v jednom večeri zaspievané jedným zoskupením a to všetko len za pomoci ľudského hlasu. Že to dokáže len mimozemšťan? Áno, súhlasím. Vlastne hovoria si mimozemšťania z planéty Voca. Vokálna skupina Voca People naozaj dokáže napodobniť husle, trúbku, bubny či elektrickú gitaru.

 

Skupina talentovaných spevákov uchvacuje divákov po celo svete svojimi vystúpeniami, na ktorých odohrajú, vlastne odspievajú skladby od Bacha, či Beethovena až po najväčšie hity napr. Nirvany, Princa a Michaela Jacksona. A to všetko v úžasných hlasových aranžmánoch.

Zavrieť oči, započúvať sa do melódii, ktoré v nás evokujú spomienky i takých, ktoré roztancujú naše telá…hudba, i bez hudobných nástrojov, má obrovskú silu. Niektorí tvrdia, že hudba dokonca lieči. Ťažko povedať, ale hudba v kombinácii s dobrým humorom vám určite zaručia minimálne skvelý pocit. A zoskupenie Voca People ponúka svojím divákom práve kombináciu dobre namixovaných hudobných hitov okorenených správnou dávkou humoru.

Skúste sa aspoň na chvíľu odtrhnúť od starostí bežného života a započúvať sa do súzvuku ľudských hlasov, ktoré pohladia vašu dušu. Jediný koncert skupiny Voca Poeple si budete môcť vychutnať už v novembri tohto roku v Bratislave.

Zuzana Buranská

Ľudský hlas ako hudba - predstavujeme Voca People - obr.2

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu