popoludňajším vysielaním bude poslucháčov sprevádzať moderátor Miroslav Babják, známy ako Mirec, ktorý začínal v 90. rokoch vo Funrádiu, neskôr moderoval v Rádiu Koliba (foto: Dobré rádio)

Dobré rádio, mladší súrodenec portálu dobrenoviny.sk, pripravilo pre svojich poslucháčov špeciálny Deň deväťdesiatych rokov. V stredu 13. novembra bude počas celého dňa hrať iba kultové hity poslednej dekády minulého storočia a vo vysielaní postupne privíta top hviezdy tohto obdobia.

V štúdiu Dobrého rádia sa postupne vystriedajú Maduar, Salco, Made 2 Mate, D-Night, Robo Grigorov, Kopytovci a ďalšie legendy 90. rokov, z ktorých niektoré budú po rokoch naživo spievať svoje najväčšie hity priamo vo vysielaní Dobrého rádia.

Okrem spomienok sú pre poslucháčov pripravené aj dobové súťaže, dobové spravodajské bloky či prekvapenie v podobe jednej z najväčších moderátorských hviezd deväťdesiatych rokov – popoludňajším vysielaním totiž bude poslucháčov sprevádzať moderátor Miroslav Babják, známy ako Mirec. Babják začínal v 90. rokoch vo Funrádiu, neskôr moderoval v Rádiu Koliba a pravidelne sa ako moderátor objavoval aj na televíznej obrazovke. V 90. rokoch patril medzi najvýraznejšie postavy mediálneho sveta.

Deň deväťdesiatych rokov sa vo vysielaní Dobrého rádia začne už o 6:00 h., prví hostia sa začnú vo vysielaní objavovať už po 8:00 h. Hostia sa vo vysielaní budú objavovať počas celého dňa každú hodinu. Vysielanie vyvrcholí po 20:00 h. špeciálnou večernou 90-tkovou šou.

„Deväťdesiate roky sú pre mnohých našich poslucháčov srdcovou záležitosťou. Vyrastali sme v tej dobe a hity ako Do It od Maduaru, Say You Love Me od D-Night, Ona je madona od Grigorova a mnohé ďalšie sú pre nás symbolom detstva a dospievania. Verím, že poslucháčom naše špeciálne vysielanie 13. novembra spríjemní deň a vyčarí úsmev na tvári,“ povedal manažér portálu Dobré noviny Róbert Sedlák, ktorý stojí aj za projektom Dobrého rádia.

Ako dodáva, cieľom Dňa deväťdesiatych rokov je tiež poslucháčom pripomenúť, že Dobré rádio miluje 90. roky a hudba z tohto obdobia má významné zastúpenie v každodennej hudobnej dramaturgii rádia.

Internetové Dobré rádio začalo vysielať 28. mája 2018, v deň šiesteho výročia založenia portálu DobréNoviny.sk. Celodenné moderované vysielanie spustilo vlani 3. septembra.

„Chceme ľudí naučiť počúvať internetové rádio. Ukazujeme, že internetové rádio nemusí byť iba ‚samohrajka‘, ale môže ponúknuť kvalitný obsah v profesionálnom prevedení,“ hovorí o rádiu Róbert Sedlák.

Úlohou Dobrého rádia teda nie je iba vysielanie hudby a šírenie pozitívnych správ zo sveta aj Slovenska, ale takisto aj snaha naučiť Slovákov počúvať internetové rádiá a zvyknúť si, že rádio neznamená automaticky iba to, ktoré si naladíte v aute. Rádio vás môže počas dňa sprevádzať aj v práci či doma. Stačí len navštíviť tú správnu internetovú stránku.

Dobré rádio sa vyznačuje tým, že ako jediné rádio prináša výhradne pozitívne správy, ktoré vysiela každý pracovný deň vždy o celej a to od 8:00 do 17:00. Hudobne sa Dobré rádio sústredí na najväčšie hity od 80. rokov po súčasnosť, s dôrazom na hity 90. rokov.

Dobré rádio možno počúvať na jeho webe www.dobreradio.sk, alebo pomocou rôznych streamovacích aplikácií a čoskoro aj pomocou oficiálnej aplikácie rádia.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu