foto koláž: MWD, foto: pixabay.com, Mafra

Podľa výsledkov auditu združenia Audit Bureau of Circulations SR, vydavateľstvo Mafra Slovakia v priemere predá mesačne len 6 digitálnych vydaní Hospodárskych novín. Združenie zverejnilo dáta za mesiace január až marec tohto roka.

Pre porovnanie v audite sa nachádza i denník SME, ktorý mesačne v priemere predal v tomto roku, viac ako 9700 digitálnych vydaní.

Vladimír Mužík, výkonný riaditeľ vydavateľstva Mafra na naše otázky „Kto je za zlý predaj zodpovedný? Prečo vlastne Mafra zverejňuje náklad, keď má také biedne čísla predaja, alebo Čo v tom plánuje vydavateľstvo zmeniť?“, neodpovedal. Ak sa vyjadrí, správu aktualizujeme.

Pozrite si tabuľku auditu nákladov:

zdroj: ABC SR (po kliknutí sa tabuľka zväčší)

Vydavateľstvo sa aktuálne zmieta v dvoch kauzách, na Slovensku je to kauza súvisiaca so spisovateľkou Evitou Urbaníkovou, ktorá je tvárou ženského magazínu Evita, a ktorá priznala dlhy voči dodávateľom.

„O tom, ako Urbaníková podniká, veľa hovoria verejné registre a rozsudky. EvitaPress v súčasnosti dlhuje už 268-tisíc eur a nahromadila stratu 149-tisíc eur,“ uviedlo SME. Čítaj viac. 

V Českej republike vydavateľstvo Mafra čelí podozreniam, že majiteľ Andrej Babiš zasahoval do práce redaktorom a priamo ovplyvňoval obsah. Unikli nahrávky, ktoré poukazujú na to, aký silný vplyv môže mať Babiš na celé vydavateľstvo Mafra.

Čítaj viac:

Andrej Babiš nedodržal sľub, že nebude ovplyvňovať médiá vydavateľstva MAFRA, ktoré vlastní

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu