ilustračná foto, zdroj: pixabay.com

Mafra Creative bude fungovať ako kreatívne oddelenie zabezpečujúce pre klientov, ale i pre vydavateľstvo natáčanie spotov, zvučiek, či upútaviek. Využívať ho majú primárne médiá vydavateľstva s video contentom, ako iDnes.cz, Playtvak.cz, Óčko TV, alebo aj slovenská HN televízia, uviedol to Vladimír Mužík v rozhovore pre český portál MediaGuru.cz.

Vydavateľstvo Mafra predpokladá ročné úspory vo výške niekoľkých miliónov Kč. Nové oddelenie povedie Jakub Strýček, marketingový riaditeľ vydavateľstva.

„Naším cieľom je vytvárať in-house všetku kreatívu pre naše marketingové účely. Chceme ísť na trh aj s externými ponukami, to znamená, že sa zúčastníme aj tendrov a chceme ponúkať klientom kreatívne služby. Veríme, že môžeme mať šancu medzi strednými a malými firmami, „povedal riaditeľ videoobsahu skupiny Mafra a výkonný riaditeľ Mafra Slovakia Vladimír Mužík pre český portál MediaGuru.cz.

Mafra Creative má vytvárať aj kampane, ktoré doteraz pre vydavateľstvo na Slovensku robila reklamná agentúra Simony Bubánovej Creative Department.

Z dielne agentúry bola napríklad aj launch kampaň, ktorá sprevádzala reštart magazínu STAR, ktorý ale nakoniec úplne zanikol.

 

Agentúra Creative Department pre vydavateľstvo vytvorila i launch kampaň pre HN magazín.

Na Slovensku vznikol podobný koncept vo vydavateľstve Petit Press už v máji 2016. Novozaložené obsahové a kreatívne štúdio pod názvom SME Creative sa primárne zameriava na natívnu a textovú reklamu. Čítaj viac.

Aktualizované 2.9.:

„O aktivitách klienta Mafra sme samozrejme informovaní. Strategické koncepty a komunikačné riešenia naďalej ostávajú v rukách našej agentúry, menšie hlavne produkčné riešenia si bude klient riešiť cez svoje kreatívne oddelenie. Myslím že to je celkom pochopiteľné že pri množstve drobných realizácií si produkciu budu schopní zrealizovať sami.
Takze naďalej pracujeme na kampaniach pre Mafra Slovakia ako aj pre uspešný magazín Evita, ktorému náš koncept vybudoval pevnú pozíciu na trhu,“ vyjadrila sa pre MediaWatch.Dog Managing Directorka agentúry Creative Department Simona Bubánová.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu