titulka nového časopisu RunGo (foto: Mafra, koláž: Masmediálne.info)

RUN Mafra Slovakia na titulke Michal Truban

Dvojmesačník o behaní Run už prestal na Slovensku vychádzať. Od roku 2008 ho na Slovensku na základe českej licencie vydávala spoločnosť Sanoma Magazines Slovakia, neskôr vydavateľstvá Ecopress a Mafra Slovakia. Vydavateľstvo Mafra Slovakia ho nahradí vo svojom portfóliu novým magazínom pod názvom RunGo, ktorý bude prinášať články, nielen o behaní, ale aj príbuzných športových aktivitách, ako triatlon, plávanie, či cyklistika.

„Náš obľúbený titul chceme ešte viac priblížiť k ľuďom, ktorí behom žijú. Budeme prinášať rôzne pohľady na tento obľúbený šport a prinesieme viac inšpirácie a kvalitných nových autorov,” povedal riaditeľ pre obsah vydavateľstva MAFRA Slovakia Ivan Hamšík.

Magazín RunGo je pôvodný časopis, už nie len lokalizácia zahraničnej licencie a jeho ambíciou je väčšie zapojenie lokálnych športových podujatí a odborných autorít.

„Prinesieme pravidelné rubriky týkajúce sa tréningu, regenerácie, výživy, chudnutia, zaujímavostí, rozhovory. Oprieme sa o skúsené a rešpektované autority,” povedal šéfredaktor RunGo Andrej Miklánek, ktorý bol šéfredaktorom magazínu Run na Slovensku už od roku 2008.

banner RunGo 300x600
Uvedenie magazínu RunGo na trh sprevádza kampaň.

Prvé číslo prináša rozhovor s bežcom José Manuelom Martínezom, tipy na cvičenie zanedbaných svalov od kondičného špecialistu Rada Prokeina, alebo rady lekára Doc. Miloša Mikuša, ako si poradiť s potením, či s kŕčmi.

Webová stránka eRun.sk, ktorá v roku 2016 v mesiacoch január až júl dosiahla, podľa výskumu AIMmonitor, priemernú mesačnú návštevnosť takmer 21 tisíc unikátnych čitateľov, mení svoj názov na RunGo.sk. Pôvodná doména bude len presmerovaná na novú adresu.

Magazín Run vznikol v roku 2006 a majiteľom licencie pre vydávanie časopisu je české vydavateľstvo Astrosat Media (Vltava Labe Media) a časopis Run pod svojím názvom a v obsahovom formáte bude fungovať v Českej republike i naďalej.

Akonáhle zistíme bližšie podrobností o dôvode skončenia licencie pre slovenské vydanie časopisu Run správu aktualizujeme.

Aktualizované: 

„Licenčnú zmluvu sme mali uzavretú a mala trvať ešte niekoľko rokov, ale rozhodli sme sa ísť vlastnou cestou, pretože licenčné podmienky nás obmedzovali a nebolo možné časopis rozvíjať po obsahovej ani grafickej stránke, “ povedala pre Masmediálne.info hovorkyňa vydavateľstva Mafra Silvie Škábová.

O vydavateľstve Mafra Slovakia

Vydavateľstvo Ecopress pôsobilo na slovenskom trhu od roku 1992. Od 1. januára 2015, po jeho prevzatí, zmenilo názov na MAFRA Slovakia a je súčasťou holdingu Agrofert podnikateľa Andreja Babiša.

MAFRA vydáva na Slovensku denník Hospodárske noviny, ženský magazín Evita, odborné tituly, ako Stratégie, Zdravotnícke noviny, Fit život, Diabetik, RunGo, Obchod a Horeca.

Prevádzkuje portál Hnonline.sk a online televíziu pod názvom HNtelevízia. Oba weby prešli nedávno kompletným redizajnom. Čitaj viac.

V novembri 2015 vydavateľstvo uviedlo na trh nový týždenník, ktorý bude vychádzať ako príloha denníka Hospodárske noviny, pod názvom HN magazín. Čítajte viac.

Vydavateľstvo expanduje aj so svojími online projektmi, keď v decembri 2015 spustilo video portál pod názvom Pusti.to a doplnilo tak video obsah, ktorý ponúka online HNtelevízia, ktorá funguje len od mája 2015. Čítajte viac.

Prečítajte si aj > Vladimír Mužík: V každej oblasti médií máte radosti aj starosti

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu