Časopis študentov Paneurópskej vysokej školy aj tento rok získal prvé miesto. Úspešne tak nadviazal na vlaňajšiu výhru, čím sa už tretí rok po sebe drží medzi najlepšími slovenskými vysokoškolskými časopismi.

Magazín Like z Paneurópskej vysokej školy obhájil zlato na novinárskej súťaži Štúrovo pero - obr.2Porota Celoslovenskej novinárskej súťaže stredoškolákov a vysokoškolákov Štúrovo pero 2014 opätovne udelila prvé miesto v kategórii vysokoškolské časopisy magazínu Like.

Vyzdvihla najmä kreatívny potenciál časopisu a jeho tvorivú schopnosť experimentovať po obsahovej i formálnej stránke. Jubilejný 20. ročník Štúrovho pera tentoraz prekvapil dvomi prvými miestami. Spolu s magazínom Like si zlato odniesol aj časopis Atteliér.

Like sa po vlaňajšom víťazstve, v ktorom porota vyzdvihla kvalitný obsah a formu, blysol aj v kreativite. „Magazín Paneurópskej vysokej školy v Bratislave, ktorý je programovo spätý s akademickou pôdou školy a obsahovo i formálne experimentátorsky prezentuje najmä kreatívnych študentov a v praxi úspešných absolventov jej atraktívnych študijných odborov,“ uviedla porota na adresu víťazného Like magazínu. Počas súťaže zožal Like od porotcov nejedno pozitívne hodnotenie.

Like, magazín PEVŠ vychádza od roku 2011, dvakrát za semester v náklade 1500 kusov na kvalitnom kriedovom papieri. Distribuuje sa zdarma na fakultách Paneurópskej vysokej školy a predstavuje prakticko-edukačnú platformu pre študentov.

Na 46 – 50 stranách prináša pútavé príbehy úspešných študentov PEVŠ, ako sú napríklad moderátor TV Markíza Viktor Magazín Like z Paneurópskej vysokej školy obhájil zlato na novinárskej súťaži Štúrovo pero - obr.1Vincze, hokejová brankárka Zuzana Tomčíková, uznávaná stylistka Jana Olšinská aj televízny a filmový producent Tomáš Sládeček.

Časopis vnáša do štúdia ľudský faktor rozhovormi s pedagógmi, ako napríklad poslankyňa a bývalá ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská, či novinár a PR manažér ESET Branislav Ondrášik, ale aj prednášajúcimi hosťami a zaujímavými osobnosťami na pôde PEVŠ, ako napríklad svetoznámy magazínový analytik Samir Mr.Magazine™ Husni z University of Mississippi. Nechýbajú ani lifestylové rubriky ako módne premeny či inšpirácie z oblasti webu a mobilných aplikácií.

Magazín Like si už vlani odniesol prvé miesto. Počas štyroch rokov existencie sa v redakcii časopisu vystriedalo viacero študentov, ktorí sa úspešne uplatnili v celonárodných médiách.

Na televíznych obrazovkách možno vidieť súčasnú zástupkyňu Dominiku Mičechovú (TV Markíza – Teleráno, Reflex) a redaktorku TA3 Kristínu Gálikovú, redaktorom časopisu Šport je Adam Solga, vo sfére online žurnalistiky Nikola Richterová (Webnoviny.sk), ako i súčasný šéfredaktor Like Radovan Kopečný, ktorý pôsobí v portáloch Aktuálne.sk, Magazin.sk a v časopise Brejk.

Magazín Like si môžete grátis stiahnuť ako pdf > tu

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu