Magazín Newsweek začne vychádzať aj v Českej republike - logo
logo (zdroj: IBT Media)

Spravodajský týždenník Newsweek vlastnený spoločnosťou IBT Media bude vychádzať aj v Českej republike a to v licenčnej spolupráci s vydavateľstvom Business Consulting & Media, prostredníctvom slovenskej dcéry MediaRey SE, ktorá vydáva na Slovensku a v Čechách magazín Forbes.  Prvé číslo Newsweek v českej mutácii sa objaví v novinových stánkoch už v novembri. Bude obsahovať nielen preklady článkov Newsweeku, ale i redakčný obsah vytváraný priamo na mieru redakciou v Čechách. Newsweek je nielen printový magazín, ale aj webový portál, ktorý prináša vysoko kvalitnú žurnalistiku čitateľom po celom svete už viac ako 80 rokov. Newsweek poskytuje najnovšie správy, hĺbkové analýzy a komentáre o medzinárodných otázkach, technológiách, obchode, kultúre a politike.

„Newsweek pokračuje vo svojej expanzii po celom svete a sme nadšení, že v spolupráci s vydavateľstvom Business Consulting & Media môžeme priniesť túto značku českým čitateľom už v tomto roku na jeseň,“ povedal Etienne Uzac, CEO a spoluzakladateľ spoločnosti IBT Media.

Business Consulting & Media vydáva tiež miestne jazykové vydanie Forbes  na Slovensku už od roku 2010, v Českej republike (2011), v Maďarsku (2013) a v Rakúsku (2015).

„Český mediálny trh je hladný po kvalitnom obsahu, ktorého základom sú nezávislá žurnalistika a globálne skúsenosti. Nemáme pochýb, že Newsweek je tou správnou voľbou pre našu misiu. Hľadali sme pomerne dlho čo najlepšieho partnera a sme radi, že sme si vybrali Newsweek – časopis s globálnou tradíciou, otvoreným prístupom a moderným konceptom ,“ poukázal Erik Conrad, zakladateľ spoločnosti Business Consulting & Media.

Šéfredaktorom Newsweeku v Českej republike bude skúsený novinár Jiří Nádoba, ktorý bol predtým šéfredaktorom Forbes Česká republika, pracoval ale aj v  Hospodárskych novinách a v denníku Mladá fronta DNES.

České vydanie časopisu Newsweek bude deviatou medzinárodnou verziou časopisu. Magazín vychádza v Japonsku, Južnej Kórei, v Latinskej Amerike, Čiernej Hore, Poľsku, Srbsku, Veľkej Británii a na Strednom východe.

Predplatné pre elektronické vydania Newsweeku je poskytované prostredníctvom riešenia platobnej brány vytvorenej slovenskou spoločnosťou Piano Media > pozri

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu