foto: .týždeň

„Od 17. novembra 1989 ubehne už 30 rokov. Bez slobodných médií však nie je slobodná žiadna krajina. Podporte nás a užite si celý rok nezávislej žurnalistiky s 30 % zľavou,“ uviedlo na svojom webe vydavateľstvo W PRESS.

Redakcia sa trvalo hlási k novembru 1989, k západným civilizačným hodnotám, ale i k slobode jednotlivca a jeho zodpovednosti.

„Po skončení akcie na pohodové predplatné nám viacerí z vás smutní písali, že ho nestihli… Nedá sa to robiť často a veľa, ale 30. výročie novembra je pre nás tak dôležitá udalosť, že sme sa ho rozhodli osláviť zľavneným predplatným. Obzvlášť v kontexte posledných dní je dôležité pripomínať si silu nezávislých médií. Oslávte s nami slobodu a podporte nás kúpou predplatného,“ uviedla v skupine predplatiteľov .týždňa na sociálnej sieti Martina Bolibruchová, výkonná riaditeľka vydavateľstva W PRESS.

Cena predplatného na jeden rok je teraz skutočne výhodná, prístup k digitálnemu obsahu .týždňa môžete mať za cenu 34 eur, teda za menej ako 2,85 eur mesačne.

Magazín .týždeň vznikol v roku 2004, keď jeho zakladatelia chceli vytvoriť priestor pre kvalitnú a slobodnú žurnalistiku. Magazín .týždeň vlastnia Štefan Hríb, Roman Kvasnica a Štefan Meszlényi.

„Chceli sme vytvoriť priestor pre slobodnú žurnalistiku. Sme presvedčení, že bez takéhoto priestoru upadá nielen verejná diskusia, ale aj sloboda nás všetkých. Chceli sme vytvoriť priestor pre kvalitu. Sme si istí, že povrchnosť a priemer nevyhrá, ale musí existovať ich protipól. .týždeň je naším pokusom vytvoriť v skromných domácich podmienkach medzinárodnú kvalitu,“ uviedlo vydavateľstvo.

Pre .týždeň pracujú viacerí významní autori, okrem Štefana Hríba, šéfredaktora, je to i oceňovaný slovenský fotograf Boris Németh, alebo redaktor a moderátor Michal Oláh, či novinár a fotograf Andrej Bán, novinárka Elena Akácsová, videoreportér Eugen Korda, či píšuci vedec Martin Mojžiš a mnoho ďalších.

.týždeň nie je len magazín, vydavateľstvo W Press vytvorilo i diskusný priestor v duchu relácie .Pod lampou, keď otvorilo vo februári 2018 „Klub .Pod lampou“ na bratislavskej Partizánskej ulici a odvtedy sa v ňom pravidelne konajú podujatia a diskusie na spoločenské, kultúrne, vedecké, ale i politické témy.

Klub .Pod lampou je priestor otvorený myšlienkam, názorom a nápadom. Dramaturgičkou klubu je speváčka kapely Živé kvety Lucia Piussi. Záznam z podujatí v klube je možné sledovať i na stránke www.tyzden.sk a živý stream na sociálnej sieti Facebook.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu