repro foto: zemavek.sk

Podcasty sa stávajú čoraz obľúbenejším formátom pre distribúciu správ, uvedomil si to i konšpiračný web a od 23. júna spustili na svojej webovej stránke podcasty.

„Od dnes začínajú naše pravidelné týždenné súhrny, ku ktorým sa už čoskoro pridá aj denné spravodajstvo,“ uviedol šéfredaktor Zem&Vek Tibor Eliot Rostas na sociálnej sieti. 

Podcast je zvukový záznam, ktorý si môže poslucháč vypočuť online on-demand. Magazín Zem&Vek zaradením tohto formátu sa chce priblížiť forme tradičných spravodajských médií.

Pionierom ale i lídrom v oblasti podcastov na Slovensku je redakcia denníka SME (v súčasnosti ich má celkovo 11), ktorú nasledovali Mono.sk, denník N, Aktuality.sk, či nedávno spustený podcast Eugena Kordu z magazínu .týždeň.

Podcasty si v zahraničí nachádzajú veľké množstvo poslucháčov a rovnaký trend má aj počúvanosť podcastov pod značkou SME. „Podcasty počúvajú najmä mladí a vysokoškolsky vzdelaní ľudia do 35 rokov. Tvoria polovicu publika,“ uviedlo SME v publikovanom prieskume. 

Rodney Gibbs, produkčný riaditeľ v The Texas Tribune je podľa NiemanLab presvedčený, že v roku 2019 aj naďalej porastie popularita zvukovej žurnalistiky a podcastov.

Dezinformácie sú v súčasnosti jednou z najviac rezonujúcich tém v spoločnosti. Inštitúcie i jednotlivci podnikajú kroky ako ochrániť ľudí pred zavádzajúcimi informáciami.

Pre čitateľa, ale stále nie je jednoduché rozoznať pravdu od klamstva a zvukovú žurnalistiku, vo forme podcastov, je ešte ťažšie kontrolovať.

Web magazínu Zem&Vek s hodnotením 9,5 sa nachádza na zozname webov, o ktorých členovia komisie z projektu Konširátori.sk majú pochybnosti o ich dôveryhodnosti a kvalite obsahu.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu