Záznamy Úradu na ochranu ústavy a demokracie uvádzajú, že majiteľ Fun rádia a poslenec za stranu Sme rodina bol vekslák a blízky spolupracovník mafiána Petra Steinhübela a.k.a Žaľuda. Správu sme aktualizovali o vyjadrenie Borisa Kollára, ktorý tvrdí, že nikdy nebol vekslák.

Na tému upozornil denník SME. Dokumenty, ktoré zaslal anonym do redakcie denníka tesne pred marcovými parlamentnými voľbami sú pravé, potvrdil to Národný bezpečnostný úrad, ide o záznamy tajnej služby.

„Bolo zistené, že dokumenty zverejnené v médiách sú k dispozícii v Ústave pamäti národa,“ uviedol NBÚ pre SME.

„Kollára v nich označuje ako jedného z poskokov „veksláka“ Petra Steinhübela, prezývaného Žaluď, ktorý sa neskôr vypracoval na silného muža bratislavského podsvetia. Zastrelili ho v auguste 1999,“ uviedlo SME.

Skupina do ktorej Boris Kollár patril sa podľa zistení SME zaoberala nelegálnou výmenou peňazí, či pašovaním tovaru.

Kollár vlastnil so Steinhübelom oficiálne i obchodnú spoločnosť.

Aktualizované:

„Ja o svojom živote viem všetko, a toto sú hlúposti, nikdy som nebol vekslák, s Steinhübelom som vyrastal a poznali sme sa z detstva a neskrývam to, ja sa za svoj život nehanbím a viete prečo? Lebo som nikoho neokradol,“ povedal pre MediaWatch.Dog Boris Kollár.

„Robil som biletára, predával zmrzlinu, mal som v komunizme stánok s cukrovou vatou, predával som lupienky pred štadiónom, vozil do ČSSR počítače robil som všetko možné, aby som zarobil, ale vekslák som nikdy nebol! Ak by som bol hrdo to budem uvádzať, lebo to dnes robí každá banka a nešpiníme ju za to,“ doplnil Boris Kollár.

„Pre objektívnosť; naše cesty sa so Steinhübelom rozišli v roku 1992 a vtedy ešte nebol žiadny mafián, v roku 1992 ešte mafia ako taká neexistovala a kto si vyberie akú cestu v živote je len na ňom … Ja som išiel inou cestou,“ dodal Kollár.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu