Majiteľ Fun rádia Boris Kollár predbehol premiéra SR v prieskume o jeden percentuálny bod. Sympatie mu vyjadrilo 34 percent opýtaných. Na prvom mieste sa umiestnil predseda pravicovej SNS Andrej Danko, získal 43 percent hlasov respondentov.

Podľa exkluzívneho prieskumu, ktorý realizovala pre denník SME agentúra Focus si prvenstvo v sympatiách získali Andrej Danko, Béla Bugár, Richard Sulík a päticu najobľúbenejších politikov uzatvára Boris Kollár a Robert Fico.

„Fico už nie je novým politikom ako Danko či Kollár, za poslanca bol prvýkrát zvolený v roku 1992 a jeho pozícia je preto omnoho zložitejšia ako u politických nováčikov,“ povedal pre SME sociológ Martin Slosiarik z agentúry Focus.

Ako najsympatickejší skončil Danko z pravicovej SNS a ako najmenej sympatický politik skončil podľa prieskumu predseda pravicovej ĽSNS Marian Kotleba, ktorého tak označilo až 74 percent respondentov.

„Voličom SNS je po Dankovi najsympatickejší predseda Mosta-Hídu Béla Bugár. U sympatizantov Mosta je dvojica totožná, len v obrátenom poradí,“ uviedlo SME. – „Pôvodne k tomu človek aj chcel vymyslieť nejaký vtip, ale ono si tie dve vety vystačia samé,“ komentoval na Facebooku sympatie voličov zástupca šéfredaktorky SME Tomáš Prokopčák.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu