Ilustračná foto: pixabay.com

Tkáč zverejnil na sociálnej sieti správu ktorou chce upozorniť na svetový problém terorizmu a snaží sa hľadať riešenia. Podobne začal svoju politickú kariéru aj majiteľ Fun rádia Boris Kollár, ktorý upriamil pozornosť na boj s emigrantmi. Chce sa Patrik Tkáč uchádzať o nejakú z volených funkcií? 

Aktivitu Tkáča na sociálnej sieti si všimol aj novinár Tino Čikovský, ktorý napísal: „Keď dobehne predaj podielov Patrika Tkáča v EPH, tak on bude najbohatší alebo druhý najbohatší Slovák (po Babišovi). Akokoľvek, bude to človek s veľkým vplyvom. A mne sa na ňom aj preto páči, že píše na Facebook a dáva nám všetkým možnosť nahliadnuť do jeho vnútorného sveta. Kamaráti moji, keď si prečítate najnovší post Patrika Tkáča, prosím, nenechajte sa omámiť falošnou predstavou, že všetci bohatí ľudia to majú v hlave rovnako ako on,“ komentoval aktivitu Tkáča na sociálnej sieti Konštantín Čikovský, zástupca šéfredaktora denníka N.

V politike sa nedávno začal angažovať aj majiteľ denníka N Anton Zajac, ktorý finančne podporil vznik politického hnutia Progresívne Slovensko.

Finančná skupina Patrika Tkáča je spájaná s týmito médiami: televíziou JOJ, WAU, Plus, Rik, rádiami Jemné, Anténa Rock, Vlna, schránkovými Bratislavskými novinami, fotobankou Profimedia, sieťou vonkajšej reklamy BigMedia, Czech Outdoor, či Recar Bratislava.

V Čechách Tkáč vlastní vydavateľstvo Czech News Center (bývalý Ringier), ktoré má v portfóliu spravodajské portály E15.cz a INFO.cz., magazín Relfex, bulvárny denník Blesk a Aha!, portál blesk.cz, aha.cz, ale i weby auto.cz, bleskprozeny.cz, maminka.cz, dama.cz, orbion.cz, reflex.cz, isport.cz a strategie.cz, živé.cz, mobilmania.cz a ďalšie.

V politike je i Andrej Babiš, ktorý prostredníctvom vydavateľstva Mafra v Čechách vlastní denníky Lidové noviny a Dnes, Metro, spravodajský portál iDnes.cz a Lidovky.cz, magazín Téma, či televíziu Óčko a rádiá Impuls a Rock zone.

Na Slovensku Babišove vydavateľstvo Mafra ovláda denník Hospodárske noviny, portál HNonline.sk, magazíny Evita, Horeca, Obchod, RunGo, alebo Stratégie a web strategie.cz.

Prečítajte si tiež:

Majiteľ denníka N finančne podporil vznik nového politického hnutia Progresívne Slovensko (aktualizované)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu