Marek Balický (zdroj foto: Ringier Axel Springer SK)

S účinnosťou od 1. júna 2020, bol Marek Balický, ktorý doteraz pôsobil ako zastupujúci šéfredaktor Šport.sk, vymenovaný za šéfredaktora portálu Šport.sk. Bude zodpovedný za kompletný obsah a výkonnosť webu Šport.sk, ktorý je spoločným „dieťaťom” Ringier Axel Springer SK a spoločnosti Šport Press, vydavateľa printového denníka Šport.

Marek Balický nastúpil do vydavateľstva Ringier Axel Springer SK v marci 2015 ako športový redaktor. Následne sa vypracoval na pozíciu zástupcu šéfredaktora portálu Šport.sk. Od októbra 2019 bol poverený vedením celej redakcie Šport.sk ako zastupujúci šéfredaktor.

Šport.sk je jednotkou v športovom online spravodajstve na slovenskom trhu. Ponúka najaktuálnejšie športové spravodajstvo, tabuľkový a výsledkový servis, online prenosy športových zápasov, videá či fotografie.

Prináša tiež zaujímavé rozhovory a komentáre zo sveta športu. Šport.sk poskytuje ako jediný športový portál v regióne vlastnú výsledkovú aplikáciu, a to aj v mobilnej verzii.

„Marek Balický spĺňa vysoké kritéria, ktoré sme si ako najväčšie slovenské online médium stanovili. Našim cieľom je naďalej ostať nielen najčítanejším, ale aj relevantným, konzistentným a serióznym športovým médiom. Marek Balický svojou doterajšou prácou a prístupom podporuje túto stratégiu, ako aj naše dlhodobé ciele,“ povedal František Novák, CDO vydavateľstva Ringier Axel Springer SK.

„Rozhodli sme sa riešiť túto personálnu otázku v rámci interných zdrojov. Veríme, že sme sa rozhodli správne. Nový šéfredaktor má byť zárukou, že napriek komerčným ambíciám nebudeme podliezať latku kvality. Takisto od neho očakávame väčšie prepojenie v rámci športového kolektívu či už v RAS alebo Šport Presse, či už pri existujúcich projektoch alebo tých nových,“ povedal Marian Zima, riaditeľ vydavateľstva Šport Press.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu