Denník SME upozornil na žalobu, ktorá sa nachádza na Okresnom súde v Bratislave. Kontroverzný podnikateľ Marián Kočner, známy napríklad v kauze Gamatex, si tentoraz nárokuje na súde preplatenie zmeniek v hodnote 43 miliónov eur, ktoré mal vystaviť Pavol Rusko za svojho pôsobenia v TV Markíza. Ak ich nezaplatí Paľo Rusko, bude tak musieť spraviť televízia, ktorá ale pravosť zmeniek popiera.

„V žalobách, ktoré firma podala koncom júna 2016, žiada vyplatenie zmeniek, ktoré vraj Rusko ešte ako generálny riaditeľ televízie vydal Kočnerovi a jeho obchodnému partnerovi Štefanovi Ághovi v júni 2000. Tie mali neskôr niekoľkokrát zmeniť majiteľa, až sa napokon opäť dostali do vlastníctva Kočnerovej firmy,“ uviedlo SME.

„Neveríme, že by hociktorá z týchto zmeniek bola autentická a túto pozíciu budeme dôrazne obhajovať,“ uviedol pre SME Tomáš Kamenec z právnickej kancelárie Paul Q Law Firm, ktorá Markízu zastupuje.

Kočner sa spolu s Ághom snažil ovládnuť Markízu v roku 1998, vtedy šlo o pohľadávku Siloša Pohanku a štúdia ESPE voči televízii, ktorú získal Gamatex a bola vo výške 80 miliónov korún slovenských.

Televíznu budovu vtedy obsadili ukrajinský ochrankári, vedenie televízie v priamom prenose vyzvalo na podporu verejnosť a politikov, vrátane Mikuláša Dzurindu a Roberta Fica.

Rusko sa nakoniec s Gamatexom dohodol, pohľadávku splatil a stala sa aj s celou spoločnosťou súčasťou spoločnosti STS Markíza, ktorú kontroloval Paľo Rusko.

https://www.youtube.com/watch?v=e8gr9O4PEyM

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu