Novinár Marián Leško bude moderátorom novej diskusnej relácie SK DEJINY, ktorú uvedie verejnoprávna RTVS už v stredu 15. apríla o 20:00 hod. na Dvojke.

RTVS informovala, že témou prvej časti diskusnej relácie SK Dejiny bude druhá svetová vojna a informácie, ako sa začínalo oslobodzovanie Slovenska v období vojny. Hosťami relácie budú Doc. PhDr. Jozef Bystrický, CSc. z Vojenského historického ústavu a PhDr. Jozef Syrný, PhD. z Múzea SNP z Banskej Bystrice.

Marián Leško vyštudoval filozofiu a históriu, pôsobí ako novinár a komentátor. Pracoval vo viacerých tlačených a elektronických médiách – bol redaktorom v týždenníku Nové Slovo, v Rádiu Slobodná Európa, bol komentátorom v ekonomickom týždenníku Trend a pôsobil ako komentátor v denníku SME.

Pravidelne účinkoval, ako hosť v relácii Sedem s.r.o. v televízii Markíza a neskôr v podobnej relácii Sedem v TV JOJ. Je autorom viacerých kníh, prevažne s politickým podtónom – Ľudia a ľudkovia z našej politickej elity (1993), Slovenské tango v roku jeden (1994), Mečiar a mečiarizmus (1996), Masky a tváre novej elity (2000). Pôsobil aj ako vysokoškolský pedagóg.

Po každej diskusnej relácii SK DEJINY verejnoprávna televízia zaradí na Dvojke film s vojnovou tematikou a slovenský dokument z archívu. Kompletnú špeciálnu vysielaciu štruktúru RTVS k 70. výročiu skončenia druhej sv. vojny si môžete pozrieť > tu

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu