zdroj foto: Marketing Festival

Marketing Festival, ako jeden z prvých festivalov v odvetví v Európe, použil novú platformu pre tvorbu personalizovaných videí – Motionlab. Každý z tisícov návštevníkov minulých ročníkov tak dostane svoju unikátnu personalizovanú videopozvánku.

V nej pozýva zakladateľ konferencie Jindřich Fáborský na ďalší ročník, ktorý sa uskutoční 20. – 22. marca 2019 v Prahe a stretne sa na ňom viac ako 2 tisíc odborníkov prevažne na digitálny marketing.

Vo svojej e-mailovej schránke našli tisícky účastníkov minulých Marketing festivalov pozvánku na budúci ročník. Vložené video je unikátne pre každého návštevníka a pozvánka pôsobí tak, ako by ju zakladateľ konferencie Jindřich Fáborský nahral len a len pre neho. V skutočnosti však Marketing Festival ako prvý využil novú platformu pre tvorbu personalizovaných videí – Motionlab.

„Marketing Festival je postavený na kvalite. Naši účastníci od nás očakávajú len to najlepšie, čo sa týka programu, služieb, parties ale aj samotnej komunikácie akcie. Videopozvánky snáď tieto očakávania ešte mnohokrát predčia, “ povedal Jindřich Fáborský, zakladateľ Marketing Festivalu, a dodal: „kvôli Marketing Festivalu som prešiel snáď všetky veľké svetové konferencie a nič podobné som nevidel, sme jednoducho prvý. Takáto úroveň personalizácia video-obsahu nebola až do teraz technicky možná.“

Kým oslovenie v e-maile alebo odporúčanie produktu na webe je v marketingu bežnou praktikou, videu sa personalizácie dodnes vyhýbala. Technickým riešením, vďaka ktorému je možné personalizovaný video-obsah škálovať je Motionlab, nová aplikácia vyvíjaná štúdiom Motionhouse, ktoré sa zameriava hlavne na videoprodukciu, motion design a animácie.

Oficiálne bol Motionlab predstavený v lete na konferencii DOTS, Marketing Festival je však prvou reálnou kampaňou. A rozhodne nie poslednou, aj vďaka spolupráci s Microsoftom už teraz s Motionlab pripravuje svoje kampane niekoľko popredných hráčov v oblasti financií, e-commerce a retaile.

Vo videu pracujeme s dynamickými scénami, voiceoverom, textami a obrázkami. Každé video sa mení podľa toho, na ktorých ročníkoch Marketing Festivalu účastník bol. Personalizovať dokáže Motionlab mnoho ďalších atribútov, napríklad v deme sú premennými meno, mapa bydliska, alebo zakúpený výrobok. „Keby naša produkcia také množstvo personalizovaných videí pripravovala ručne bez použitia Motionlabu, zabralo by to desiatky tisíc hodín,“ dodáva Filip Koubek, jeden zo zakladateľov štúdia Motionhouse a platformy Motionlab.

Na kampani sa podieľali aj niektorí z rečníkov Marketing Festivalu, napríklad svetoznámy behaviorálny ekonóm Dan Ariely. Medzi ďalších rečníkov patrí jeden z najlepších profesorov marketingu Mark Ritson, Christopher Wylie, ktorý odhalil ilegálne aktivity firmy Cambridge Analytika, či expert na SEO Wil Reynolds.

Marketing Festival sa koná 22. marca 2019 v Kongresovom centre v Prahe. Takmer rok dopredu, v prvý deň predaja 15. mája si vstupenku zakúpilo viac ako 1 200 ľudí. Cena vstupeniek je 6 990 Kč (bez DPH). Cena zahŕňa hlavný konferenčný program, simultánny preklad prednášok do češtiny a vstup na tri sprievodné večerné párty. Účastníci konferencie sa tiež budú môcť prihlásiť na platené workshopy, ktoré sa budú venovať taktikám a ovládnutiu moderných marketingových nástrojov.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu