Lucia Jelčová z Rady pre vysielanie a retransmisiu nás informovala, že rada v utorok 10. februára udelila spoločnosti Markíza-Slovakia viacero pokút a to v celkovej výške až 18 tisíc eur.

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) na svojom pravidelnom zasadaní riešila v utorok 10. februára množstvo podnetov. Najviac porušení zákona sa tentoraz týkalo spoločnosti Markíza-Slovakia, ktorá prevádzkuje televízne služby TV Markíza a TV Doma.

Markíza dostala pokuty vo výške až 18 tisíc eur! - logo RVRPorušenia v televízii Markíza sa týkali nedodržania označovania programov pre maloletých divákov. Americký seriál z prostredia elitnej jednotky FBI – Myšlienky vraha totiž podľa RVR, obsahoval „detailné a naturalistické zobrazenia násilných aktov, preto mal byť označený ako nevhodný a neprípustný pre maloletých divákov“, čo nebol, preto rada udelila pokutu 12 tisíc eur.

V televízii Doma zas rada riešila porušenie zákona v súvislosti s telenákupom v programe Veštiareň. Keďže program, podľa rady „obsahoval neúplné a nepresné informácie o charaktere ponúkanej služby a jej účinkoch“. Rada v tomto prípade udelila pokutu 6 tisíc eur.

Členovia rady ale riešili aj viacero sťažností, vrátane sťažnosti na výroky „o ponižovaní ruského národa“, ktoré vyriekol karikaturista Martina „Shooty“ Šútovec v relácii Večera s Havranom na tému „Sme slobodní?“, v časti ktorá bola odvysielaná na druhom programe verejnoprávnej RTVS a ktorú rada vyhodnotila a uznala, ako neopodstatnenú.

Celú reláciu si môžete pozrieť aj v archíve RTVS a opodstatnenosť podanej sťažnosti tak posúdiť sami. Záznam relácie môžete nájsť > TU

Rada zároveň začala konania voči spoločnosti Markíza-Slovakia aj pre ďalšie podozrenia z porušenia ustanovení zákona.

Kompletné znenie správy RVR si môžete prečítať > TU

Marián Luha

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu