Blog pod názvom „Requiem pre znásilnené dievčatá“ si za dva dni pozrelo už viac ako 400 tisíc čitateľov. Napísala ho N. Blahová, ktorá opisuje praktiky v domove Čistý deň v Galante.

Reportáž o udalostiach nakrútila televízia Markíza už pred rokom, no pre stiahnutie výpovedí dotknutých strán pre údajné vyhrážky a zapojenie Slovenskej informačnej služby, Markíza reportáž o 14-ročnej Natálii, ktorej Matka tvrdí, že bola v resocializačnom centre znásilňovaná pod vplyvom drog, nakoniec neodvysielala.

Markíza reportáž odvysielala až 10. septembra 2016, po zverejnení kauzy na blogu N. Blahovej. Pozrite si reportáž televízie:

O resocializačnom centre Čistý deň napísal v roku 2009 článok aj Tom Nicholson, týkala sa neprehľadného financovania centra: „Keď na Úrade vlády pred dvoma mesiacmi odmietli poskytnúť dotáciu takmer 130-tisíc eur neziskovej organizácii Čistý deň, ktorá sa v Galante stará o narkomanov, jeho zakladateľka Zuzana Miková našla spôsob, ako sa k peniazom dostať, “ uverejnil informáciu denník SME.

Webstránka centra je po prevalení a medializácii kauzy nedostupná, jej archívnu podobu si môžete pozrieť > tu.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu