repro foto: TV JOJ/FB Katarina Danova

Na záver relácie Inkognito popri titulkoch mohli diváci vidieť herca a hlavného protagonistu obľúbenej relácie ako sa dotýka intímnych partií maskérky.

Televízia túto scénu vedome odvysielala na záver relácie. Viacerí diváci hodnotia správanie Maroša Kramára ako nevhodné.

Správanie Maroša Kramára hodnotila i bývalá redaktorka RTVS, v súčasnosti reportérka SME.sk, ktorá dlhodobo bojuje za práva žien: „V ktorom vesmíre je normálne sa takto správať prosím vás? Maroš Kramár už zaregistroval, že nie sú 90. roky? Čo si to dovoľuje? A keď to niekto strihal, vysielal, režíroval, schvaľoval, to sa tam z tých desiatok ľudí nenašiel jediný jeden, čo by povedal – ľudia ste normálni?,“ uviedla Zuzana Kovačič Hanzelová.

Inkognito patrí dlhodobo medzi najsledovanejšie nespravodajské relácie TV JOJ. „TOP programom týždňa sa stalo opäť a s veľkým náskokom pred konkurenciou – prvú priečku obsadila pondelková epizóda, ktorú si pozrelo až 434-tisíc divákov s 9,4 % sledovanosťou a 20,5 % podielom, na druhom mieste sa umiestnilo štvrtkové Inkognito s 375-tisíc divákmi, 8,1 % sledovanosťou a 17,8 % podielom na trhu,“ uviedla k sledovanosti relácie Miroslava Klempová, marketingová manažérka TV JOJ.

Na správanie Maroša Kramára upozornila diváčka Katarína Danová na sociálnej sieti Facebook. Požiadali sme televíziu aj Maroša Kramára o stanovisko, ich vyjadrenie do správy doplníme.

Aktualizované: „Na nakrúcaní relácie Inkognito vždy panovala dobrá nálada a po mnohých rokoch výroby tohto formátu medzi tvorcami a štábom vznikli kamarátske
vzťahy. V Inkognite sa ženám naozaj neubližuje. Za zostrih po skončení relácie sa televízia ospravedlňuje,“ uviedla pre Mediahub.sk Katarína Gajdošíková, PR manažérka TV JOJ.

Správu zverejnili v priebehu dňa viaceré slovenské médiá, napr. cas.sk, pluska,sk, topky.sk, hitky.sk, zenyvmeste.sk, refresher.sk, noizz.aktuality.sk a ďalšie, ale Maroš Kramár stále nereagoval ani prostredníctvom svojej manažérky Iny Oravcovej, ktorú sme tiež oslovili.

Neskoro popoludní zverejnila televízia na svojom webe i vyjadrenie dotknutej maskérky: „Výrobu Inkognita mám rada, pretože je na nej vždy zábava a máme medzi sebou dobré vzťahy. Možno preto si hádači občas dovolia urobiť niečo, čo v skupine kamarátov je považované za veselý žart. Nechcem tým teraz znevažovať otázku diskriminácie, ale myslím si, že celá situácia je zbytočne nafúknutá,“ povedala pre Joj.sk vizážistka Martina Glaser.

Aktualizované 2: Vo večerných hodinách sa vyjadril Maroš Kramár pre denník N no pochybenie si nepripúšťal: „Ja som tým nikoho neurazil, nikoho som tým neponížil. Akurát nejaké frustrované ženy, ktoré majú pocit, že musia bojovať za rovnoprávnosť,“ povedal Maroš Kramár.

Pozrite si video z incidentu:

Tv JOJ príde tak v pohode, že Maroš Kramár sexuálne obťažuje maskérku pri práci, že to ešte dajú do tituliek a veselo odvysielajú. Samozrejme ostatní účinkujúci sa veselo smejú. Aby sme si náhodou nemysleli, že sme tu ohľadom práv žien nejako pokročili. Grc na kvadrát.

Uverejnil používateľ Katarína Danová Pondelok 8. júna 2020

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu