foto: PEKNE & DOBRE

Má na konte viacero projektov ako Shtoor, Foxford, či Yeme. Nás zaujal ten najnovší, na ktorom pracoval. Martin Bajaník sa v lete rozhodne nenudí, a tentoraz si svoje grafické a brandingové schopnosti vyskúšal na Obederii – koncepte vytvorenom pre klasickú jedáleň a oddych pre zamestnancov počas dňa. A výsledok stojí naozaj za to.

Pôvodne La Cantina

Takto znel názov v prvej verzii. Obederia bola spočiatku La Cantina. „Tento názov sa mi zdal príliš generický, preto som vymyslel pracovne nový a ten sa nakoniec ujal. Obederia je takým novotvarom, ktorý v sebe obsahuje slovo obed a taliansku koncovku,“ objasňuje názov značky Martin Bajaník. Zároveň dodal, že ide skutočne o unikát, keďže sa s tým, aspoň na Slovensku, ešte nestretol. V dnešnom prepojenom svete je tento názov skutočne ojedinelý.

Dezertéri, Áziavenie aj Raňajkikirikí

Všetci kancelárski zamestnanci majú na výber široké spektrum jedál od raňajok, cez dezerty, varenie na živo, či jednoducho dobré obedy. Aj tieto názvy a tiež nápadité komentáre k nim, vymyslel Martin Bajaník, ktorý sa snažil, aby aj oni zapadali do celkovej atmosféry, ktorá k obedu patrí. „Keďže Obederia je najmä obedové riešenie pre kancelárie, hľadal som nejaké spojenie medzi týmito dvoma svetmi. Obed je tak trochu odfúknutie od pracovného zhonu, a preto je celý koncept ladený s nadsázkou a troškou humoru, aby sa chvíľu ľudia v pracovnom prostredí nebrali vážne,“ vysvetľuje samotný autor.

foto: PEKNE & DOBRE
foto: PEKNE & DOBRE

Jednoduchá a zároveň neobyčajná

To bola jedna z hlavných podmienok pri tvorbe celého vizuálneho konceptu Obederii, ktorú dostal Martin Bajaník na starosť. Práce na celom projekte trvali necelý mesiac, a táto stravovacia jedáleň, ktorá je zatiaľ vyhradená len pre zamestnancov firmy Johnson Controls, funguje už od júla. Ak teda nie ste zamestnanec tejto firmy, tak sa tu nenajete. Pokiaľ by mal však túto možnosť samotný autor, jeho rozhodnutie bolo jasné: „Obederia má aj netradičný kútik nazvaný Live cooking, kde sú jedlá pripravované na objednávku priamo pred zákazníkom. Odtiaľ by som si niečo vybral…“.

foto: PEKNE & DOBRE
foto: PEKNE & DOBRE

Každá značka má svoj príbeh

Rovnako je na tom aj Obederia, a ďalšie projekty reklamnej agentúry PEKNE & DOBRE, akými sú napríklad Shtoor, Foxford, či Yeme. Potvrdzuje to aj ich tvorca: „Každá značka je niečím osobitá a vlastne o tom je tá práca. Nájsť nejaký originálny, mentálny a vizuálny svet, ktorý jej dá výraz a charakter. Obederia je napríklad o jednoduchosti s vtipom. Má to byť praktické obedové a pritom chutné riešenie.“ Popritom dodáva, že spolupráca mu potvrdila skúsenosť, ktorú už mohol nejedenkrát zažiť aj pri ostatných projektoch. „Ak stretnete normálnych, poctivých a odvážnych ľudí, vyjde z toho vždy niečo zaujímavé,“ potvrdil Martin Bajaník nakoniec.

foto: PEKNE & DOBRE

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu