Od apríla sa novým moderátorom rádia Best FM stal Martin Cifrík, ktorý bude sprevádzať poslucháčov počas víkendu v show s názvom Víkend s Best FM. Zmena v rádiu sa udiala i počas týždňa, kde od marca pribudla nová ranná show Dobré ráno s Best FM, ktorú moderujú odídenci z rádia Viva Ďuro Turis a Petra Podkonická. Zmeny vo svojom vysielaní odkomunikuje rádio onedlho aj v novej reklamnej kampani.

Od soboty 2. apríla prevzal Martin Cifrík štafetu víkendových vysielaní po Adamovi Bačkorovi, ktorý bude v rádiu moderovať popoludňajší blok s názvom Popoludnie s Best FM od 14-tej do 18 hodiny, počas pracovného týždňa.

Martin Cifrík bude vysielať každú sobotu medzi 8 a 12-tou hodinou a v nedeľu od 14-tej do 18-tej.

Ste novým hlasom Rádia Best FM, čo to pre Vás znamená?

Radosť zo zmeny.

Čo bude obsahom vášho víkendového vysielania v BEST FM?

Víkendový program je postavený na tom najlepšom z vysielania počas pracovných dní, chýbať nebudú ani užitočné informácie do domácností či tipy na voľnočasové aktivity.

V súkromí sa venujete i joge smiechu, aké miesto má vo vašom živote?

Certifikát na inštruktora jogy smiechu som si urobil za hranicami Slovenska práve v čase, keď som mal trojmesačné „prázdniny“ a na chvíľu som odišiel z RTVS. Joga smiechu vyjadruje časť mojej osoby – archetyp dieťaťa… hravého dieťaťa, ktoré je tu a teraz a cez ktoré sa učím nebrať sám seba tak smrteľne vážne. Je s ním (s týmto „dieťatom“) zábava.

Martin Cifrík, Best FM
Martin Cifrík (zdroj foto: Rádio Best FM)

Kde bolo lepšie pracovné prostredie? Vo verejnoprávnom rozhlase RTVS, alebo v komerčnom rádiu? Ako to vnímate, či rozlišujete? Myslím, že máte s čim porovnávať, pracovali ste i vo Fun rádiu, v Rádiu Zet, …

Verejnoprávne rádiá si môžu dovoliť odvysielať to, čo by mainstreamový poslucháč odmietol. Moja skúsenosť so súkromnými rádiami je zase tá, že sú pružnejšie. Každá práca – či už v súkromnom alebo verejnoprávnom priestore – má svoje špecifické výhody.

V koľkých rádiách ste pôsobili?

Začínal som v HIT FM, ďalej FUN (doprava), ZET, Rádio_FM a Rádio Slovensko.

V roku 2008 som bol riaditeľom dnes už neexistujúceho internetového RockJam Rádia, ktoré v tom čase prevádzkovala spoločnosť Intersonic – tam som ale nemoderoval.

Aký bol dôvod konca internetového RockJam Rádia?

To je otázka na majiteľa, v čase, keď RockJam končil, som tomu projektu už nešéfoval.

(pozn.: oslovil som pre zaujímavosť aj Ivana Lacha, konateľa spoločnosti Intersonic, jeho odpoveď doplním.)

Aktualizované:

„RockJam radio bol čiste internetový projekt. Mali sme dve kompletné štúdia, v Bratislave, ktorému šéfoval aj Martin Cifrík a štúdio v Prahe. Obchodný model však na internete nemohol fungovať, ako viete. Internet ponúka milión ďalších možností a zarábajú iba niektorí. Presunutím na terrestrial sme hľadali viacej slovensky názov. Vybrali sme si Superádio. Bohužiaľ kým sme skoordinovali prvú  frekvenciu, team sme museli rozpustiť.  Potom prišla ponuka na VIVU METROPOL a to story už poznáte…,“ doplnil  pre Masmediálne.info Ivan Lacho, konateľ spoločnosti Intersonic.

Študovali ste na pedagogickej fakulte? Ako ste sa dostali k práci v rádiu?

Začínal som ešte ako stredoškolák v Partizánskom, v Rádiu HIT FM, kde som prešiel malým konkurzom (pozn. na prelome rokov 2000 a 2001). Bolo to skôr naopak, teda, že som pracoval už od strednej školy a popritom som si postupne urobil aj vysokú školu.

Ďakujem za rozhovor.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu